Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Deciora fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Deciora fogamzásgátló tablettát hogyan kell szedni?

Figyelt kérdés

Barátnőm a Deciora 3mg/0,02 mg nevű fogamzásgátló tablettát szedi.

A betegtájékoztató ezt írja:

- HA NEM HASZNÁLT HORMONTARTALMÚ FOGAMZÁSGÁTLÓT AZ ELŐZŐ HÓNAPBAN

- A DECIORA 3 MG /0,02 MG FILMTABLETTA SZEDÉSÉT A CIKLUS ELSŐ NAPJÁN (AZAZ A MENSTRUÁCIÓ ELSŐ NAPJÁN) KEZDJE EL. HA A DECIORA 3 MG /0,02 MG FILMTABLETTA SZEDÉSÉT A MENSTRUÁCIÓ ELSŐ NAPJÁN KEZDI EL, MÁR AZONNAL VÉDETT A TERHESSÉGGEL SZEMBEN. ELKEZDHETI A SZEDÉST A CIKLUS 2-5. NAPJÁN IS, DE ILYENKOR AZ ELSŐ 7 NAPBAN KIEGÉSZÍTŐ FOGAMZÁSGÁTLÓ ELJÁRÁST (PÉLDÁUL ÓVSZERT) IS KELL ALKALMAZNIA.

Ebből nekem az jön le, hogy ha a menszesze első napján beveszi, akkor már aznap hat...

Az első napon kezdte el szedni, a harmadik napon pedig szeretkeztünk minden más fogamzásgátlás nélkül. (Neki nem szokott annyira vérezni, a negyedik napon már nem is vérzik, a harmadikon is csak egy picit.)

Viszont ha utánaolvasok a neten, mindenki azt mondja hogy heteket kell várni hogy a tabletta hasson...

Nem ápol túl jó kapcsolatot a nőgyógyászával, ez olyan "elmegyek, megvizsgálsz, felírsz" dolog, nem szoktak túlságosan beszélgetni, pedig úgy tudom hogy ilyen téren mindent meg kéne beszélniük..

Most akkor a harmadik napon védett a tabletta vagy sem?



2017. febr. 27. 16:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Ő 21/L, és ő teljesen nyugodt, mert az van a betegtájékoztatóban hogy aznap már hat...
2017. febr. 27. 16:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Menstrual és gumi nélkül szexeltek? Ügyesek vagytok. Bármilyen fertőzést elkaphattok, főleg o, mivel a mehszaj ilyenkor nyitva van. Namindegy.

Igen, általában ha elkezdi az elso napon akkor hat. Viszont keressen egy masik orvost akivel nek csak feliratja a gyogyszert, hanem meg is beszélik hogy kell szedni, illetve mikortól lehet védekezés nélkül együtt lenni.

2017. febr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a doki azt mondta, azért az első hónapban még használjunk kiegészítő védekezést. Én inkább nem kockáztattam, kibírtuk a gumit.

20N

2017. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vedene, nem irhatnak bele, meg mar reg csodbe ment volna a ceg a felrevezeto infok miatt anyava lett nok pereitol. Az orvosok is azert mondanak egy honapot, mert tisztaban vannak vele, hogy sajnos a legtobb nonek nincs eleg agyi kapacitasa rendesen szedni a gyogyszert vagy egyaltalan ertelmezni a leirtakat (erre ebben a kerdeskorben millio peldat lathatsz), szoval szimplan rememykednek, hogy egy havi rutin kialakulasaval kevesebb lesz a hibaszazalek a kesobbiekben.
2017. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha mind a hármat ugyanakkor vette be, akkor védett volt a terhesség ellen? (Persze nem 100% - osan, mert ugye sosem 100% - os)
2017. febr. 27. 18:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Mármint minden nap ugyan abban az időpontban, és az mensije első napján kezdte a szedést.
2017. febr. 27. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azt szedem. Nekem a doki mondta hogy ha a mensi elsö napján veszem be már védett is vagyok. Ha meg nem mensikor akkor várjak egy hetet. Ennyi amugyis ha megvan neki kicsi az eséje hogy terhes lesz(naptarmodszerrulez)
2017. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Védett volt már.
2017. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!