Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátlót meddig kell...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátlót meddig kell szedni hogy az ember ne legyen terhes? 👇

Figyelt kérdés

En arra gondolok pl hogy ha 1honapig rendesen szedem a gyogyszert es 1honap utan megy el bennem a baratom akkor lehetek terhes vagy nem? Mert van ismerosom aki evekig szedte es terhes lett..valaki azt mondja h ha 1honapi gyogyszert beszedtem es ugy megy el bennem a baratom akkor nem leszek terhes mert a gyogyzer nem "engedi".. ebbol mi az igazsag?

Kerlek szepen normalis valaszokat/segitsegeket irjatok! Koszonom.

Am 18/L


2017. márc. 17. 11:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Valóban... nyilván egy orvos nem fog tudni neki megfelelő tájékoztatást adni.

"Amúgy meg,ha d.ni van esze akkor ehhez is legyen és ennyi...." De pont arról van szó, hogy nem csak dugni van esze, hanem segítséget kérni is a fogamzásgátlást illetően, amíg még nem terhes. Vagy ezt neki alapból tudnia kellene, mi hogy megy? Gondolom te úgy születtél, hogy tisztában voltál már ezekkel a dolgokkal és kérdezned sem kellett.

2017. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
22%
Engem felvilágositott az orvos,meg anyám,meg elolvastam azt a kis fehér cetlit ,ami benne van .Akkoriban nem volt gyakori kérdések. És ,ha véletlen terhes lesz majd jön ide rinyálni,hogy de ti mondtátok,vagy kire fogja fogni.
2017. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%
Én is az orvost mondtam neki, akkor nem értem miért írtad, hogy nem hasznos a válaszom. Az téged mit érdekel, hogy hova jön rinyálni, meg kit kér számon, ha terhes lesz? :D Nem erről van most szó. El lett mondva, hogy nem nyújt 100%-os védelmet ez a cucc, ő is tudja, hogyha rosszul alkalmazza, akkor is teherbe eshet mellette (különben nem tette volna fel a kérdést).
2017. márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
32%

81%-os!

Azt írunk amit akarunk!

Ja és leírta a kérdező hogy nem is szedi a gyógyszert. Ő támadt nekünk... nem kell védeni az ilyet!

2017. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

"Mikor kezdheti el az első csomag szedését?


- Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban

- A Corenelle szedését a ciklusa első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Corenelle szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első hét napon további védekezést (például gumióvszert) kell alkalmaznia."

Tessék ez pl az enyémnek a tájékoztatójában szerepel

Ez a jengee-nek a tájékoztatója

Mikor kezdheti el az első csomag szedését?

- Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban

A Jangee filmtabletta szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Jangee filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (például óvszert) is kell alkalmaznia.

Ez a Lindynette tájékoztatójában volt

Első alkalommal történő szedés

Várjon a menstruációs ciklus kezdetéig, addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata (óvszer, vagy pesszárium, és spermicid)! Az első tablettát a menstruációs vérzés első napján kell bevenni.

Megengedett a 2-5. napon való szedéskezdet is, ez esetben a fogamzásgátló szedésének első hét napján nem hormonális kiegészítő fogamzásgátlás (óvszer, vagy pesszárium, és spermicid) alkalmazása javasolt.

Elég lesz vagy másoljak még csak hogy bizonyítsam hogy mindben benne van?

Amúgy azt ajánlják a tájékoztatóba hogy egy hétig szedd utána véd én több helyen hallottam hogy az első hónapot szedd végig mert akkor tuti én így is tettem. Azzal nem értek egyet hogy a kérdező torkának ugrunk ettől még a tájékoztatóba minden benne van csak értelmezni kell tudni

2017. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
42%
15 úgysem hiszi el,hogy benne van.
2017. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Kotekedni mashova menjetek.. kosz.. es a ti korosztajotokkal.. 😉 gyava fergek vagytok..
2017. márc. 17. 20:55
 18/20 A kérdező kommentje:
A masik meg az h igrn nem szedek fogamzasgatlot ganem tegnao jott tervbe hogy szeretnek szedni ezert elore megkerdeztem hogy hogy van ez... es tenylg nemertem minek kell tamadni.. tudjatok engem se orvos se szulo se senki nem vilaglsitott fel..magam jottem ra meg az internettol.. akarhogy kertem mamat apat anyat barkit mindenki mondtam h tul fiatal vagyok meg ahoz.. ezt az egesz felvilagositast 1eve se hoztam fel es meg mindig nem akatjak elmondani pedig mar itt vagyok 18.. eleg vicces ahogy viselkedtek..
2017. márc. 17. 21:03
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem a korod miatt vagy túl fiatal a dologhoz, hanem a hozzáállásod miatt.

Ne haragudj, de 18 évesen már nem ott kéne tartani, hogy hogy készül a baba és segít-e a gyógyszer, mert ezeket bioszból minimum kétszer kellett tanulnotok az évek során.


Egyébként, ha tényleg elmúltál 18, akkor nyugodt szívvel felkerekedhetsz, elmehetsz nődokihoz, anyu-apu nem fogja megtudni. És ő válaszol minden felmerülő kérdésedre, plusz elvégzi a szükséges vizsgálatokat, vérvételt, amiből kiderül, szedhetsz-e egyáltalán gyógyszert, és ha igen, milyet.

2017. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha az orvos felírja neked a gyógyszert, akkor úgyis el fogja mondani, de a betegtájékoztatón is rajta van, és azt hiszem, gyógyszerenként változó. Egyik barátnőm Tri Regolt szed, neki egy levelet mondott az orvos, egy másik Mirabellát, neki ha jó tudom, 2 hét után védett, én Lyndinette-et szedek, az én betegtájékoztatómra az van írva, hogyha a mensi 1. napján kezdem el szedni, akkor azonnal véd, ha a 2-5. napon, akkor egy hétig kiegészítő védekezés kell.
2017. márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!