Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha ne fogamzásgátlóval védekez...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ne fogamzásgátlóval védekezzek, akkor mégis mivel?

Figyelt kérdés

Felmerült, hogy abbahagyom a fogamzásgátló szedését, mert hüvelyi fertőzésekre hajlamosít. De mivel védekezzünk akkor? A barátom nem szereti az óvszert, nem is túl spontán vele a dolog és nem tud elélvezni benne. A spermicidek nem elég hatásosak, a hüvelygyűrűben és a spirálban szintén hormon van, plusz utóbbi elég drága is. (Nem szültem, így gondolom csak hormontartalmút tennének fel.) Ezek miatt nem sok kedvem lenne abbahagyni a tablettát... :(

Ti mit használtok? Mennyire megbízható?

26/N


2017. márc. 17. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Gumival, bizony.

Jaj, hogy nem szereti? Miért, te szereted a tablettát? A mellékhatásaival együtt?

Na ugye.

Értelmes ember nem kényszerítené a szerelmét arra, hogy olyasmit tegyen, ami neki jóval nagyobb hátrányt okoz.

De a te pasid egy önző marha, te meg akaratgyenge vagy.

2017. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

megszakítás+spermicid, a kettő együtt szerintem eléggé biztonságos, legalábbis nekem eddig bevált.

Én hormontartalmú szereket nem akarok szedni, a gumit meg sem én, sem a párom nem szeretjük.

2017. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csak amiatt hagynád abba, mert hajlamosít a fertőzésre, akkor beszélj a nődokiddal, lehet, hogy egy másik, kisebb hormontartalmú bogyóval (vagy spirállal/gyűrűvel) nem lenne gondod.
2017. márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A spirálban csak progeszteron van, nincs benne ösztrogén, ráadásul főként lokálisan hat, nagyon minimális mennyiség szívódik fel, így jó eséllyel nem okozna ilyen gondot.

Létezik kis méretű is (Jaydess), amit nem szült nőknek is fel lehet rakni. Tény, hogy drága (kb. 50 ezer forint), de 3 évig fent maradhat, ha nincs vele gond. Lebontva pedig már nem is olyan vészes, főleg, ha a gumival hasonlítjuk össze.


Ha rendszeres a ciklusod és jól ismered a tested, akkor a kevésbé biztonságos módszerek természetes módszerrel kiegészítve azért egészen nagy biztonságot adhatnak (pl. spermicid és megszakítás együtt a terméketlenebb napokon).


Már lehet rendelni Magyarországon is pesszáriumot, méhszájsapkát. Ezek spermiciddel kiegészítve szintén elég megbízhatóak.

[link]


Plusz az utolsó variáció: Gyakoroltok és megtanulja a párod óvszerben is élvezni a szexet. Nem hiszem, hogy lehetetlen dolog lenne. Persze, elhiszem, hogy anélkül kényelmesebb (ahogy nyilván neked is az), de azért nehezen hiszem el, hogy teljesen élvezhetetlen gumival.

2017. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem magával a hormonnal van baj hanem a tabletta szemétkedik az is lehet egy márkaváltás is elég, ha nem még ott a hüvelygyűrű, spirál, injekció és implantátum.
2017. márc. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!