Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek el kéne kezdenem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek el kéne kezdenem szedni fogamzásgátlót? A menstruációs görcseim miatt gondoltam hogy jó lenne, de kicsit félek az esetleges negatív mellékhatásoktól. Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Elsősorban az, hogy ugye gyakorlatilag nem jön meg. Tényleg eltűnik minden menstruációs fájdalom, rosszullét, hangulatingadozás, meg hasonló jóságok? Mert már annyira lerontja az életminőségemet konkrétan, hogy azokon a napokon konkrétan semmit nem tudok kezdeni magammal, nagyon sok fájdalomcsillapítót szedek, és tudom hogy az se jó.

Btw majdnem egy éve vagyok együtt a párommal.

19/L



2017. ápr. 4. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

ezt nem tudja megmondani neked senki előre

az orvos sem! mert nem mindenkinél ugyanúgy hat, ezért is van többféle, meg ugye hogyan reagál a szervezeted

sok előnyös és hátrányos hatása lehet, beszélj erről a nőgyógyászoddal és majd tapasztalod, hogy mi hat, mi nem hat...


24F

2017. ápr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

En mindenkepp mar idosebben szerett volna szedni, a komoly kapcsolat ellenere is.

20 voltam mire szedni kezdtem.

Vegre nem gorcsolok. Kevesebb a menstruacios ver is! Szebb a borom. Jobb a szexualis eletem.


22L

2017. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A negatív mellékhatásoktól okkal félsz, még a mostani csökkentett hormontartalmú szerek is jócskán megterhelik a szervezetet. (És ne hidd, hogy ez kisebb teher a szervezetednek, mint a fájdalomcsillapítók.)

Én azt mondom, csak akkor folyamodj ehhez, ha semmi más nem használ.

2017. ápr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csökkentheti a vérzés mennyiségét és a menstruációs görcsöket. De ez nem Törvényszerű. Én mondjuk nem vérzek már brutálisan de ugyanúgy görcsölök
2017. ápr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mióta szedem kevesebb a vérzés,és rövidebb ideig tart. A hasam se fáj annyira,bár szokott az első pár napban,úgyhogy az nem fog múlni. De mindenkinél más..
2017. ápr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
"btw" Nevettem ezen :D Amúgy can káros mellékhatása hosszútávon.
2017. ápr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 4 hónapja szedem. Előtte is nagyon görcsöltem. Mindenhol azt hallottam hogy a fogamzásgátló majd megoldja ezt. (Nem emiatt kezdtem el szedni, hanem a védekezés miatt)

És nekem sem a vérzés mennyisége nem lett kevesebb, sem a görcsök nem múltak el. Ugyanúgy kell fájdalomcsillapító az első két nap. Annyiból jó hogy szinte órára pontosan jön meg mindig.

Szóval az előttem válaszolók jól írják!! Mindenkire máshogy hat. Van akinek szebb lesz tőle a bőre, van akinek nem stb. Ezt előre nem tudhatod.

Csak emiatt én nem kezdeném el a helyedben. De a nőgyógyászoddal beszéld át a témát.

22N

2017. ápr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

Nézd, ezt az orvosoddal kell megbeszélned. Ő elküld vérvételre (ha nem, keress másikat!), az életmódod alapján kiválasztja majd a neked megfelelőnek tűnő tablettát.

Mindenkire másképp hat, valakinek akár 5 félét is ki kell próbálnia, mire megtalálják a megfelelőt.


Nekem eddig szerencsém van, 5 hónapja szedem. 0 mellékhatás, szinte elmúltak a pattanásaim (ha zsírosabb a hajam, vagy olajos magokat eszek, előjönnek, de nem nagyon, nem fájnak és max 2 napig látom őket). Előtte brutál sokat véreztem (éjszaka 2 super tampon, hát még napközben), görcsöltem, rendszertelen volt. Mindez szerencsére elmúlt, se görcs, se sok vérzés :)


Beszélj az orvosoddal. Védekezésnek is jobb, mint a gumi (én legalábbis nyugodtabb vagyok), kiszámíthatóvá teszi a megvonásos vérzésed, miután megtaláltad a megfelelő tabit.

21N

2017. ápr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem segített. Régen olyan görcseim voltak, hogy fetrengtem, hánytam tőlük. Később a két szülésem smafu volt azokhoz a fájdalmakhoz képest:)A tabletta segített, alig van görcs, a vérzés pedig kevesebb, és rövidebb ideig tart. Más kérdés, hogy én nem csak a görcsök miatt szedem, nekem ez a legmegfelelőbb védekezés is.
2017. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem erre irta fel az orvos nagyjabol . Minden elmult, nincs mellekhatas. (De azert tegyuk hozza, hogy ez szerencse kerdese is, hogy elsore igy bevalt a tabi) 18/l
2017. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!