Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor múlik el a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor múlik el a fogamzásgátló tabletta hatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves vagyok és igazából épphogy elkezdtem szedni a Mirabella nevű tablettát, már abba is hagytam. Tudom, hogy idő kell, amíg "rááll" a szervezet a tablettákra, de annyira elviselhetetlen volt a hangulatingadozásom és hogy nem maradt abba a vérzésem (sőt egyre intenzívebben jött), hogy abba hagytam. Az orvosom is csak ennyit mondott, hogy akkor ne szedjem tovább. A vérzésem 7 napig szokott tartani, viszont az utóbbinál az 5. napnál már más volt, megváltozott mondhatni az "állaga" a tabletta miatt. 12 tablettát szedtem be,8 napja hagytam abba és tegnap múlt el a vérzés. Azóta voltam együtt (tegnap/ma) a barátommal, es megszakításosan védekeztünk. Nem szoktam parázni azon, hogy a megszakításostól terhes lehetek, mert mindig időben kiveszi, de szerintetek még van valami hatása a fogamzásgátlónak? (Az orvosom azt mondta, hogy egy hét múlva már ad védettséget) meg egyáltalán mikor megy ki belőlem teljesen? Szerintetek fog késni a menzeszem ha most maradt abba a vérzés? (10 nap múlva kéne megjönnie)

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 15. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Bunkó egy orvosod van bakker... most aztán teljesen a feje tetejére állt az egész hormonháztartásod... és hónapokba is tellhet amire helyre jkön minden... :(
2017. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, a tablettát legalább két hétig kell szedni első alkalommal, hogy védettséget adjon (legalábbis nekem ugyanerre a gyógyszerre azt mondta a dokim) simán kimegy belőled, ha nagyon szeretnéd levezetem neked biológiailag :D de a lényeg, hogy nincs hatása, és ha megfogadsz egy tanácsot gyorsan keress vmi alternatívát a megszakításos védekezésre mert nem vmi megbízható. (amúgy a tablettához is hozzá kell szoknia a szervezetednek, szerintem nem adtál neki elég időt.)
2017. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hm, értem. Hát akkor remélem nem lesz semmi baj most se:D bár szerintem a tabletta miatt most elmaradt az ovulacióm vagy pedig eltolódik
2017. ápr. 15. 14:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Drága kérdező!

Onnantól fogva, hogy már 1 napja nem szeded a fog. gátlót, már nincs hatása, tehát lehetsz terhes. Mivel a megszakítás nem védekezés!

A helyedben mostantól óvszert használnék az aktus legelejétől fogva és 2 hét múlva csinálnék egy terhességi tesztet!

2017. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!