Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Három hónapig szünet nélkül...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Három hónapig szünet nélkül kellene szedni a fogamzásgátlót, de mégis szeretnék hé napos szünetet tartani. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Szóval a nőgyógyász valami újfajta fogamzásgátlót írt fel(Seasonique), ami úgy működik,hogy három hónapig folyamatosan szedni kellene a gyógyszert, és csak utána van a hét napos szünet, amikor megjön. Már a 29. napon járok, és megjött, pedig rendesen szedtem. Amúgy egy másik fogamzásgátlóról váltottam erre, mert folyamatosan közti vérzésem volt az előzőtől. Olvasgattam utána, és sok helyen írják, nem egészséges az, ha nincs szünet, mert felborítja a ciklust. Így arra gondoltam, megtartom a szüneteket. Egyfázisú amúgy ez a gyógyszer mindegyik 150mg/30mg, és találtam ugyanezzel a dózissal 21 szemes fogamzásgátlókat is.

20/L


2017. máj. 14. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastad a betegtájékoztatót? Az alábbi mondat rémlik?

"A tabletták eltérő összetétele miatt fontos, hogy a tablettaszedést az első buborékcsomagolás bal felső sarkában lévő első tablettával kezdje, és hogy minden nap bevegye a tablettát."


Szóval nem, nem lehet tartani szünetet a 84 rózsaszín tabletta szedése közben (sőt utána sem).

2017. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs benne, hogy legyen szünet, akkor te ne döntsd el magadtól, hogy tartasz, mert nem fog hatni a gyógyszer, és teherbe esel. Tri-regol tablettának van olyan változata, amiben van 7 napos szünet, ha mindenképpen tartani akarsz.
2017. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Aztán majd csodálkozol, hogy bekapod a legyet.
2017. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Saját magadnak vannak koztes vérzései. Erre fo a doki ajánl neked egy megoldást, ami egy háromhonapos fogamzásgátlo. A doki nem 20 éves, és elvégzett egyetemje van es praxis van utána. Plusz le van írva a betegtájékoztatoban, hogy nem lehet osszekeverni a tablettákat, folyamatosan kell szedni, szunet nelkul. 3 honaponta van csak egy placebo hét. Akkor mi a jo istenért akarsz szunetet tartani, ha kimondottan tilos?! Nem tarthatsz szunetet. Szedd szépen ahogy a doki és betegtájékoztato is mondja.


Barátnom is ugyan ezt szedi és nincs neki semmi baja vele. Egy nagyon jo tabletta. Semmi fejfájás, semmi hízás, a ciklusa olyan mint a svájci ora, orára pontos, semmi koztes vérzés. Neki is épp ezért írta fel a doki, mert volt h egy honapig vérzett, utána volt h majdnem 3 honapig nem volt neki. Nagyon bevált neki ez a tabi.


Mivel épp az elso honap végén vagy, igy természetes hogy van egy kis vérzésed. Epp most kellene kb jonnie. Még nem állt rá teljesen a szervezeted a 3 honapos menstruácios ciklusra. Kb. majd a másik honap vegen már nem lesz semmi. barátnomnel is így volt az elso honapban.

2017. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!