Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ma kezdek el szedni fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bbebe kérdése:

Ma kezdek el szedni fogamzásgátlót, elolvastam a használati utasítást, viszont egy valamit nem értek?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy a menstruáció első napján elkezdem szedni, 12 nap múlva lesz meg a biztos védelme, 21 napig szedem a gyógyszert, 7 nap szünet, az idő alatt megjön a menzeszem kb a 2.vagy3.napon. Viszont! Mikor kell újra kezdenem a gyógyszer szedését, illetve ha jön a második levél megint a 12 nap múlva leszek védett? Vagy ez hogyan van? Kérlek írjátok meg, nálunk a családba senki sem szedett ilyet, nincs kitől megkérdeznem.

2017. jún. 22. 15:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat elszámoltam magam, nem 12 nap hanem 14, mert ugye 2 hét ha jól értelmeztem.
2017. jún. 22. 15:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

7 nap szünet, tehát 7 napos szünet után.

Pl, én kedden kezdem el, kedden fejezem be, és szerdán veszem be az első gyógyszert az új levélből.

Ha nem szakítod meg a szedését, akkor nem kell védekezni az új leveleknél.

2017. jún. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Le van irva az osszes tajekoztatoba, hogy a 8.napon kell elkezdeni ujra. 7 nap szedes utan leszel vedett az elso levelnel, utana folyamatosan vedett vagy. Igen, a szunet alatt is, amikor nem szeded, akkor is ved.
2017. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Pl, én kedden kezdem el, kedden fejezem be, és szerdán veszem be az első gyógyszert az új levélből. "

Akkor te valamit nagyon rosszul csinálsz. Ugyanis minden levelet azonos napon kell elkezdeni szedni. Hogy tudod te kedden kezdeni és keddi napon is befejezni és abból utána hogy lesz szerda? Ugyanis ha kedden fogy el a tablettád, akkor 7 napos szüneted van, akkor neked szerdán kell az új levél első szemét bevenned. Vagyis minden hónapban keddi napon fogy el az utolsó szem a levélből és szerdai napon kezded a következő levéllel.

Ezzel kérdező a te egyik kérdésedet is megválaszoltam. Tehát 7 teljes nap szünet, ha elfogy a levél és a 8. napon kell az új levelet mindig kezdeni, ami mindig azonos nap lesz.

A védelem pedig ha egyszer kialakul, akkor ha szeded rendesen, az folyamatosan fenn fog állni. Tehát nem kell minden hónapban megvárni a 2 hetet.

De gyógyszerszünetben ugye csak akkor vagy védett, ha a következő levéllel is pontosan folytatod a szedést.

2017. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Illetve még annyit írnék, hogy az egy dolog, hogy a betegtájékoztató azt írja, hogy a szünet 2-3. napján jelentkezik a megvonásos vérzésed, ez nem mindig van így, nem mindenkinél van így. Valakinek csak a 4-5. napon jelentkezik a megvonásos vérzése, de azzal sincs gond, az is normális.
2017. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4#-es.

Igen, úgy szedem, csak hülyén sikerült megfogalmazni. Szerdán van az első tabi, kedden az utolsó.

Évek óta így van, (kb 3) ezért már teljesen természetes lett, ezért néha elmondva keverem a napokat.

2017. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

21 napig szeded, 7 napig tartasz szünetet. Ennek MINDIG így kell lennék ezentúl. Tehát mindig ugyanazon a napon kezded (én például minden negyedik csütörtökön).


Az első 12 napon kell gumit használni, utána védve vagy. Tehát onnantól kedve folyamatosan védve vagy. A 7 napos szünetben is, és a többi levél alatt is.


A menzeszed nem fog megjönni, mivel a fogamzásgátló szedése alatt nincs menstruáció. Ami vérzés jelentkezik, az megvonásos vérzés, nem menstruáció. Ez pedig a 7 napos szünet bármelyik napjan megjöhet. Nekem mindig az 5.-en jön meg.


20N

2017. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!