Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az első fogamzásgátló tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az első fogamzásgátló tabletta szedésében szeretnék segítséget kérni?!

Figyelt kérdés
Sziasztok, tapasztaltabb emberektől szeretnék segítséget kérni ebben a témában. Csütörtökön írt fel nekem az orvosom Symicia fogamzásgátló tablettát mindenféle tájékoztatás nélkül, hogyan is kezdjem szedni, mikortól hat. Igaz többsége megtalálható a gyógyszer csomagolásában, DE! Nekem mégis lennének kérdéseim, több fórumon utána olvastam a készítménynek, elő sorban azt szeretném megkérdezni, ha valaki ilyet szed mik a tapasztalatai az ő szervezete hogyan reagált? Másodszor is, mikor ő elkezdte a menstuációja mely napján vette be? A legelső napon? Vagy az ötödiken? Vagy pedig a hetediken? Azt olvastam, hogy akik az első napon veszik be a gyógyszert nekik a későbbiekben a rendellenes vérzés kockázata 10%-k. Akik pedig a hetedik napon kezdték el szedni, nekik a rendellenesség 5%-k. A betegtájékoztatón az áll, "Az utolsó Symicia bevételét követő 8. napon kezdje el a kövtkező csomag szedését, akkor is ha a vérzés még tart. Teljesen tanácstalan vagyok, melyik nap kezdjem el, ha az első,ötödik,hetedik,nyolcadik napon kezdem el akkor mikortól véd stb.ha valaki tud kérem segítsen!

2017. aug. 29. 11:27
 1/6 Ánákszisz válasza:
100%

Én is ezt szedem már 3 éve, nekem semmi mellékhatása nem volt. Egy kis libidó csökkenést viszont okoz.

Mindig a 8.napon kell be venni, akkor is ha még meg van. Én úgy emlékszem, hogy 2 hét után már véd, de én vártam egy hónapot. :)

De ha nem muszáj, ne szedd.

2017. aug. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Közben olvasom, hogy Mikor kezdheti el az első csomag szedését?


- Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban

- A Symicia szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Symicia szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia. Valaki tudna ezzel kapcsolatban tanácsot adni? Ha tegyük fel a második napon kezdem el szedni, akkor kitolok magammal és a közeljövőben lesz pecsételő vérzésem? Itt van ahonnan vettem a 10,illetve 5%-ot. És számomra az lenne a fontos, hogy rendszereződjön és nem elősorban a védettség. Az első hónapban, amikor valaki elkezdi szedni a fogamzásgátlót, akkor két lehetőség van:

Ha fontos, hogy minnél előbb védjen a teherbeeséstől, akkor a menstruáció első napján be kell venni az első tablettát. Ekkor már a menstruáció lezajlást követően kialakul a védelem a teherbeeséstől. Ebben az esetben a hátrány, hogy valamivel nagyobb a rendellenes vérzés lehetősége (körülbellül 10 %).

Ha fontosabb a szabályos vérzés (ciklus kontroll), akkor a menstruáció első napjától számított hetedik napon kell bevenni az első tablettát. Ekkor a védelem az első hónapban még nem alakul. Ebben az esetben kisebb eséllyel alakul ki rendellenes vérzés (körülbellül 5 %).

2017. aug. 29. 11:35
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Ne problémázz, kezd el szépen az első napon és szedd végig. Ha elfogyott a levél jön a szünet aztán folytatod... Ez nem atomfizika!
2017. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem problémázom, egyszerűen csak tartok attól hogy valamit rosszul fogok csinálni. Ezért kérek véleményeket. Mindenhol mást írnak. És szeretném elkerülni az esetleges verzeseket... Kerlek ha nem tudsz normálisan hozza szólni inkább ne is szólj hozzá!
2017. aug. 29. 15:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Haho. Valaki???
2017. aug. 30. 16:34
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta az orvos, hogy az első napján kezdjem el szedni
2017. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!