Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Azt mondta az orvos, ha a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt mondta az orvos, ha a problemlémák továbbra is fennállnak, fogamzásgátlót ír fel. De hogy néz ez ki?

Figyelt kérdés

Valószínűleg hormonproblémáim vannak, x hónapja felírt egy gyógyszert, hogy ha ezzel nem lesz jobb, fogamzásgátlót fog felírni.

Nem lett jobb. Várható majd még egy vizsgálat akár hormomügyileg, akár nőgyógyászatilag? Vagy csak jelentezzek be hozzá megint és egyszerűen felírja?



2017. nov. 5. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért csak úgy nem nagyon írják fel. Labor kell, hogy trombózisra hajlamos vagy - e, illetve nőgyógyászati vizsgálat is szokott lenni. De ha zavar, keress nő nőgyógyászt.
2017. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen problemad van? Rendszertelen ciklus? Pecseteles?Volt hormonlabor, mielott felirta ezt, amit szedtel ? Egyebkent endokrinológust probalj meg, o ert a hormonokhoz.

En nagyon sokaig szedtem fogamzasgatlot, de partner nelkul, csak ciklusrendezesre azert nem szivesen szednem..

Attol fuggoen, hogy milyen vizsgalatok voltak eddig, lehet sehova nem fog kuldeni a doki. Felirja a gyogyszert, hatha használ.

2,5evig meddoseggi problemakkal küzdöttem sokszor megtapasztaltam(magandokiknal-tehat nem keveset fizettem) , hogy hat megprobaljuk, ártani talan nem fog hozzaallast..labor nelkul siman irtak hormonokat,cikluskovetes nelkul peteeresserkentot..

Egyebkent valoszinuleg a fogamzasgatlo megoldja, ha olyan gond,de csak addig fog rendezodni amig szeded, ha abbahagyod ugyanitt fogsz tartani, bar nem tudom mi a gond.

2017. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már voltam nőgyógyásznál, ő írta fel az előző gyógyszert (premens).


Rendszeresnek rendszeres a vérzés maga, csak már vagy tíz nappal előtte elkezdődik egy barna folyás, és abból megy át rendesbe, nagyon zavaró.

Előzőleg másfajta vizsgálaton is mondták egyébként, hogy meg kéne nézetnem a hormonjaimat, és én is érzem, mert a fent említetten kívül még a túlzott szőrnövekedés is ott van.

2017. nov. 5. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Protokoll szerint nem kell a fogamzásgátló felírása előtt semmi extra vizsgálat. Egy éven belüli rákszűrés legyen, ennyi. Meg lehet nézni a máj- és vesefunkciót, de azért jellemzően ezekkel egy fiatal, fertilis korban lévő nőnél nincsen probléma, vagy ha van, akkor általában tud róla.

Lehet csináltatni arra irányuló vizsgálatot, hogy van-e örökletes trombózishajlama valakinek, de ez sem kötelező, nem előírás.


Azt azért érdemes tudni, hogy magát az okot a fogamzásgátló nem fogja kezelni. A tünetet fogja megszüntetni, azaz -jó esetben- nem fogsz 10 napig barnázni a normális vérzés előtt.

De ha majd egyszer abbahagyod, akkor ugyanúgy vissza fog térni a probléma.

2017. nov. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!