Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Úgy tudom, hogy a magas...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy tudom, hogy a magas rosttartalmú ételek megköthetik a gyógyszerek felszívódását? Akkor, ha én magas rosttartalmú ételeket eszek, nem szívódnak fel a gyógyszer amit beszedek? És milyen mennyiség számít ebből? (fogamzásgátló)

Figyelt kérdés

#fogamzásgátló #felszívódás #magas rosttartalmú ételek
2018. jan. 3. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mondjuk napi 30 gram rost az ok. 50-60 fölött már lehet lenne rá hatással.
2018. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha csak simán változatosan étkezem, főtt étel, gyümölcs, kenyérféle az nem sok? Erre is figyelni kéne? Fura, hogy az ételek is befolyásolhatják..a hatását.
2018. jan. 3. 19:13
 3/13 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy tényleg befolyásolja-e. a tápanyagok felszívódását az ételből befolyásoljhatja, de gyógyszernél nem tudom mi a helyzet. hacsak nem eszel sok zabpelyhet, sok hüvelyest, vagy napi 3-4 kiló gyümölcsöt akkor nem tudsz túl sok rostot enni.
2018. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kétlem, néha egy fél kiló mandarint esetleg, azt se mindig. Egyéb gyümölcsöt is normál mennyiséget szerintem. Meg azt kell enni, egészséges. Amúgy meg mint bárki más, normálisan.

Próbálok mindenre odafigyelni, de azért az étkezésre is oda kéne, hogy védjen a fog.gátló? Kezdem soknak érezni :D

2018. jan. 3. 19:21
 5/13 anonim ***** válasza:
akkor csináld azt, hogy olyankor veszed be amikor nem eszel. kaja után pár órával és következő kaja előtt egy órával mondjuk. de a legjobb mégis az lenne, ha megkérdeznéd az orvost.
2018. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja. csak így is annyi mindent megkérdezek, s mindenre vállat vonnak, hogy nem gond. Tehát fura. Amúgy szerintem már bocsi, de ha eszek egy szendvicset, sütit, főzeléket, vagy egyéb átlagkaját, (amiket bárki eszik) nem kéne befolyásolnia a fog.gátlót nem? Elvégre, a bizonyos gyógynövények, hányás-hasmenés vagy olyan gyógyszerek folyásolják be. Ételeket nem ír a tájékoztató :)
2018. jan. 3. 19:33
 7/13 anonim ***** válasza:
nem, elvileg annak nem kéne befolyásolnia. szerintem ne aggódj emiatt annyira.
2018. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Ment a zöld kéz :)
2018. jan. 3. 20:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom a gyógyszerek a vékonybélben szívódnak fel a víz pedig a vastagbélben (a vizet köti meg a rost) nem gondolnám hogy lenne összefüggés. Úgylátom kérdező elég izgulós vagy ebben a témában (ha az vagy én abszolút megértelek mert én is az vagyok) a probléma a fogamzásgátlóval az hogy az orvosok sokszor hanyag módon csak felirkálják a nők meg csak mint a szőlőcukrot szedik. De félre ne érts nem vagyok gyógyszer ellenes, mint arra már utaltam magam is szedem. Viszont például végeztek-e nálad Leidig mutáció vizsgálatot mielőtt elkezted? Jársz-e félévente májfunkció vizsgálatra? Mert ha véletlenül a májad nem úgy működik na akkor tényleg nem szívódik fel.. Megkérdezték-e volt-e a családban közeli felmenők között visszeres, trombózisos vagy emlőrákos? Mert ezek a legtöbb jóérzésű orvos szerint ellenjavalatok. Elmondták-e neked hogy ha például balesetet szenvedsz ( ne adja isten) pl: autó baleset, vagy bármilyen más vérzéssel járó baleset, de akár egy "sima" csonttörés miatt is nagyobb eséllyel keletkezik vérrög a szervezetekben mint egy tablettától mentes személynek így nagyobb eséllyel veszítheted az életedet? Persze ez csak feltételezés és kívánom soha ne is keljen még gondolnod sem rá! De tény hogy rengeteg fiatal nő emiatt ha meg. Függetlenül attól mégegyszer írom nem vagyok a gyógyszer ellen! De szerintem ezek a problémák sokkal fontosabbak a témában mint az hogy te ( nagyon helyesen) rostban gazdagon táplálkozol és ez vajon okoz-e problémát.. Remélem azért valamennyire tudtam segíteni.
2018. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Leiden Mutáció* bocsi.... elgépeltem
2018. jan. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!