Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Valaki használ Ocon Iub...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kata7230 kérdése:

Valaki használ Ocon Iub Rézgyöngy hormonmentes fogamzásgátló eszközt? Mi a véleményetek róla? Biztonságos? Okozz valamilyen problémát?

Figyelt kérdés
2018. jan. 25. 09:15
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
84%

Személyes tapasztalatom nincsen vele, és mivel elég új, nem is nagyon hallottam róla a környezetemben.

Viszont tudományos cikkekben utánanéztem, azok alapján nem volt túl szimpatikus.

Alapvetően 2 cikket találtam, mind a kettő elég kevés esetszámmal történt. Az első, régebbi cikk alapján még egész ígéretesnek tűnt, a kb. 15 nőből egy év alatt senki nem lett terhes és senkinek nem kellett levenni, ha jól emlékszem.

A későbbi cikkben picit nagyobb esetszám volt (talán 50 körüli nő vett részt benne), és gyakorlatilag alig volt olyan, akinek 1 év alatt ne lett volna panasza. Sokaknak kilökődött, sokaknál hasi fájdalmat okozott.


Ugye alapvetően az egyetlen előnye az lenne a sima réztartalmú IUD-hoz képest, hogy az alakja miatt nehezebben lehet vele felhelyezéskor perforációt okozni. Ezen kívül semmi más előnye nincs.

Egy sima réztartalmú IUD kb. 8 ezer forint, és azért a felhelyezéskor történő perforáció elég ritka dolog.

Ezzel szemben az IUB vagy 40 ezer forint, és bár perforáció nem fordult elő a vizsgálatokban, kb. minden második nőnél kilökődött...

Szóval véleményem szerint ha sima, réztartalmú eszközt szeretnél, maradj a jól bevált T alakú eszközöknél.


Ha pedig van 40 ezred, akkor inkább javasolnék egy hormonkibocsátó spirált.

1. Míg a sima spirál erősíti, görcsösebbé teszi a vérzést, a hormontartalmú pont, hogy gyengíti, sőt, sok esetben teljesen megszünteti a menzeszt.

2. Bár ijesztő lehet egyesek számára a "hormontartalmú" kifejezés, ez az eszköz nagyon élesen különbözik a fogamzásgátló tablettáktól. Egyrészt csak progeszteront bocsát ki, tehát nincsenek ösztrogénfüggő mellékhatásai és szövődményei (pl. trombózisveszély!), másrészt helyileg hat, a keringésbe nagyon kis mennyiségben kerül be, így a teljes szervezetre kiterjedő hatásai is elhanyagolhatóak.

3. Míg a hagyományos spirálok legnagyobb veszélye a kismedencei fertőzés, addig a hormontartalmú egyáltalán nem növeli az előfordulásukat (sőt, bizonyos vizsgálatok alapján még véd is!!)

4. A hagyományos spirálnál magasabb a hatékonysága (gyakorlatilag a sterilizációval megegyező)

Természetesen a perforáció, a kilökődés mind a két típusnál előfordulhat.


Megmondom őszintén, a környezetemben többen is használnak hormontartalmú spirált (közülük 3 nőgyógyász doktornő és 2 szintén egészségügy dolgozó) tökéletes megelégedettséggel.


Tehát ha intrauterin eszközt szeretnél, inkább ezt javasolnám:)

2018. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.
2018. jan. 31. 08:42
 3/60 anonim ***** válasza:
12%

A volt barataim a mehfAlam lokdostek sze.x kozben. Igy tuti kivagta volna a mehfalam. A foggatlo tablettaval is jol atvagott a nogyogyasz,h nyugodtan szedjem. Az egesz akkori eletem tonkretette es a szexet se tudtam igazan elvezni. Egy eletre megbantam,h szedtem. Ebben a gyongyben is ellenorizhetetlen,h mi van benne . Meg a muanyagszalakbol is kioldodnak eletveszelyes osszetevok. A muanyagszal is rettenetesen irritalo es veszelyes.


En nem ereznem biztonsagban magam ugy,mint egy ovszerrel a terhesseg ellen.


Soha nem tudod ellenorizni,h jo helyen van-e illetve,h nem te leszel a statisztika szerinti 'veletlen teherbe esett no'

N/35

2018. febr. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim válasza:
77%
A hormonos spiralok es a korszeru hormonmentesek nagyjabol ugyanolyan biztonsagos fogamzasgatlok.A hormonosak dragabbak, es van egy csomo plusz kockazatuk. Pl kiderult, hogy a tablettahoz hasonloan fokozzak sz emlorak kockazatat.En hormonmenteset valasztanek, akar a rezgyongyot, hacsak nincs valami kifejezett oka, ami miatt a hormonra szukseg van meg a plusz kockazat aran is. Pl ha nagyon eros es fajdalmas ciklusaid vannak.
2018. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 Attipatti válasza:
100%
Írtam a cégnek egy e-mailt. Amiben leírtam, hogy az interneten elérhető egyetlen esettanulmány alapján nem túl bíztató a termékük. Tapasztalat szinte nulla. Pedig igéretes lenne. Jött válasz. Az az esettanulmány az scu300a tipusú termékkel volt még, ez az előző változat. Jelenleg most az SCU300b terméket árulják, ennél állítólag sokkal kevesebb a kilökődés. El is küldtek egy PDF-et amit majd publikálnak. Ebben több mint 17000 felhasználó egy éves tapasztalata van. 637 kilökődéses eset 46 terhesség és 8 perforáció. A 17000 esetből ez nem olyan rossz eredmény. De azért lehetne több első kézből jövő tapasztalat is.
2018. máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező, illetve ötödik válaszoló! Ti kipróbáltátok azóta esetleg a rézgyöngyöt? Én is nagyon gondolkodom rajta, módszerváltás előtt állok, mivel a tabletta már teljesen megölte a libidómat... :(
2018. máj. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 Koletty ***** válasza:
100%

Sziasztok. Áprilisban tetettem fel a rézgyöngyöt. Miután felrakták pár óráig picit furcsa érzés volt nem volt sem kellemetlen sem pedig fájdalmas csak éreztem egy darabig. Én is féltem a kilökődéstől de erre a gyártó garanciát vállal és ingyen küldenek másikat ha esetleg ez megtörténne. Miután elmúlt a felrakás után a menstruációm (csak menstruáció alatt teszik fel) pár napig rendben volt minden aztán pecsétlő vérzésem volt egész hónapban. Nem számottevő csak "maszatolt". A felrakás utáni első menstruációm nagyon sok volt és nagyon darabos de mondta az orvos hogy ez normális kell 2-3 hónap mire megszokja a szervezet. Ez így is történt. A rá következő ciklusban csak 3-4 naponta pecsételtem 1-2 napig ezután a mensim is kevesebb volt és kevésbé darabos. Most múlik el a harmadik mensim amióta fent van. És teljesen ugyan olyan volt ez a ciklusom mint mielőtt felrakták nem pecsételtem és a vérzésem is ugyan olyan mint a felhelyezés előtt. Ami a fájdalmat illeti nem voltam azelőtt sem görcsös nagyon de ha rámjött akkor fél óráig biztosan szenvedtem az első napon. A mostani görcsök mások. Kb 3-4 másodpercig tartanak és az első napon kb 3-4 óránként volt egy-egy 3-4 mp-es fájdalmam a második napon már csak napi 2-3 a a többi napon 1 vagy egy sem a . Nekem teljesen bevált. Nekem a három méretből a közepes méret van fent a midi. Ellenőrzéskor mondta az orvos hogy teljesen jó helyen van. Néha a kihúzószál megyzúrja a páromat együttlétkor de mondta az orvos ha zavaróvá válik akkor rövidít rajta és nem fog zavarni. Én csak ajánlani tudom! Biztonságos és a méhen kívüli terhességről is érdeklődtem (ettől féltem a legjobban) az orvos azt mondta hogy a rézgyöngynél teljesen lehetetlen mivel nagy felületen bocsátja ki magából a rezet így a spermiumok el sem jutnak a petesejtig ha mégis akkor akadályozza a beágyazódást de mondta hogy az nagyon ritka hogy el is jut odáig. Nekem csak pozitív tapasztalatom van. A felrakást nem is nagyon éreztem a nővér még meg is jegyezte hogy milyen mosolygós vagyok. Egyedül az fájt amikor megfogták a méhszájamat. Mondta az orvos, hogy kis szúrást fogok érezni.. Az fájt de csak egy pillanatig. Annyira meglepődtem rajta hogy au ez nagyon fájt mire felfogtam már el is múlt :) szerintem ha hosszú távú fogamzás gátlót kerestek mindenképp gondoljátok át a rézgyöngyöt. Nem felejted el nem szakad ki nincsenek trombózis és egyéb veszélyei és 5 évig fentmaradhat tehát ha az árát lebontjuk hónapokra (teljes ár kb. 32 ezer ft szállítással) pár száz forintra jön ki egy hónap. Nekem megérte, én nagyon szeretem.

Bocsi, egy kicsit hosszúra sikerült, de remélem mindenki megtalálja benne azt a hasznos információt amit keres.

(20L aki még nem szült)

2018. júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 Koletty ***** válasza:
100%
Oh ami a libidót illeti... A felrakás után az első hónapban nagyobb élmény volt a szex mint valaha. Lehet attól hogy végre nem kell annyira figyelni, hogy kivegye vagy, hogy el ne szakadjon az óvszer és "szabadabb" érzés volt teljesen csak egymásra figyelni, de lehet attól is hogy felkerült a rézgyöngy... nem tudom de a lényeg, hogy nem csökken a libidó tőle.
2018. júl. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod ez nagy segítség volt a döntésemben :)
2018. júl. 21. 11:30
 10/60 anonim ***** válasza:
100%

Légyszíves írd meg hogy, hogy döntöttél. Illetve, ha kipróbáltad, akkor milyen tapasztalataid vannak eddig?

Nekem is felkeltette az érdeklődésem, mivel hormonos megoldás nem jöhet szóba.

2018. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!