Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha több szünetet tartok a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha több szünetet tartok a fogamzásgátló szedése közben, mint amennyi "elő van írva" lehet e belőle baj?

Figyelt kérdés
Dienille-t szedek, és szeretném eltolni a szedését egy héttel. Tehát ha a 21napot végig szedem, majd a 7nap helyett 14 nap szünetet tartok, utána újra rendesen szedem, akkor azzal nem teszek rosszat ugye? Köszönöm előre is!
2018. febr. 11. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tényleg olyan eset amikor biztosat a nőgyógyász tud mondani. Én azonban, a tologatás előtti levélnék az utolsó héten már védekeznék pluszban (előfordulhat ugyanis terhesség ‘visszamenőleg’ ha nem kezded el időben az új levelet). A két hét szünetben is plusz védekezés nyilván. Illetve az új levél alatt is végig, mert nem tudhatod hogy mikorra alakul ki újra a teljes védettség.

Biztos hogy megéri neked így? Megkérdezhetem egyébként, hogy miért szeretnéd így szedni? Lehet okosabb lenne ha inkább egy szünetet kihagynál. Az sem túl egészséges (én ugyanúgy véreztem és addig sosem érzékelt mellékhatások jelentek meg a következő szünetig), de lehet kényelmesebb megoldás.

2018. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel így csak felborítod a hormonjaidat, nem javaslom. Ráadásul ha 3 hetet hagysz ki, védeni sem fog, és számíthatsz köztes vérzésre az újabb levél szedése során. Ahogy az első írja, inkább szedj be lét levelet egymás után, az a kisebb rossz. Így a védettség is megmarad.
2018. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, most vettem csak észre, hogy elírtam a válaszomat. Mivel 2 hetet akarsz kihagyni, a válaszban én is 2 hetet akartam írni, csak véletlenül 3 lett. De egyébként 3 hét kihagyás során is ugyanazok a problémák lépnének fel, amiket írtam.
2018. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hülyeséget,hogy lehet kérdezni..?Még hogy lehet-e baj,ha gyakorlatilag 7 nap helyett 14 napig nem védekezel?

A gyógyszer,csak 7 napig véd,így van "kitalálva".Ha nem így lenne,akkor mindenki szedhetné össze-vissza.


Le van írva a betegtájékoztatóban,hogy mi a teendő ha el akarod tolni a megvonásost.

2018. febr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha neked az nem baj, hogy nem véd a gyógyszer az utolsó szem beszedése után....


Ha el akarod tolni a szedést, akkor ne hosszabb szünetet tarts, mert akkor a fogamzásgátló hatása elveszik.

Ilyen esetben szedd tovább egy héttel egy következő levélből és ugyanúgy 7 nap szünetet tarts.

2018. febr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

7 nap szünetnél többet nem szabad kihagyni!

Maximum rövidíteni lehet.

2018. febr. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló természetesen ez idő alatt védekeznénk más módszerekkel, vagy nem is lennénk addig együtt, a "lehet e belőle baj"-t inkább úgy értettem, hogy a szervezetemre gyakorolt hatással kapcsolatban. Olyan buta nem vagyok, hogy ne védekezzek, ha nem véd a tabletta.

Kedves 1. válaszoló, azért szeretném eltolni, mert mindig pont olyankor jönne meg, amikor fontos eseményre kell mennem, nyaralni megyek, szülinapomon, és egyéb olyan alkalmakkor, amikor az időzítés nem olyan kellemes. De ennyi egyöntetű vélemény alapján nem fogom tologatni. Jó lesz így ahogy eddig is volt. Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

2018. febr. 12. 20:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz, ha eltolod, csak ne így csináld.

Mint mondtam, ha egy héttel el akarod tolni a szedést, akkor egy héttel szedd tovább a tablettát.

Előfordulhat pecsételő vagy áttöréses vérzés, de bajod nem lesz belőle.

2018. febr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!