Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van okom aggódni? Védve...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van okom aggódni? Védve vagyok már? Hétfőn (02. 05. ) jött meg a menzeszem és el is kezdtem szedni az Estelle fogamzásgátlót, a negyedik (csütörtök) napon pedig együtt voltunk a párommal és ő belém élvezett.

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatóban az áll, hogy ha a 2-5. nap között kezdem el szedni egy hétig még kell kiegészítő védekezés, ebből vonatkoztatva gondoltam így nekem egyből véd, mivel az első nap kezdtem el szedni, bár ez konkrétan nincs leírva. Eddig nem voltam kétségbeesve, viszont utánanéztem és nagyon megoszlanak a vélemények, miszerint 5, 7 vagy akár csak egy hónap után véd. Elhihetem, hogy nem lesz semmi gond? Tapasztalatokat várnék! Köszönöm előre is!

2018. febr. 10. 19:04
 1/8 RRR ***** válasza:

inkább a nődokidat kérdezd meg,aki felírta,mint hogy itt

ő legalább ismeri a bogyót

..

2018. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elviekben nem lehet gond.
2018. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
o nem mondott kb semmit, csak hogy figyelmesen olvassam el a betegtajekoztatot, amit meg is tettem. remelem, hogy nem lesz gond.
2018. febr. 10. 20:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs okod aggódni, mert ha a menstruáció első napján kezded el szedni a fogamzásgátlót, akkor egyből hat. A tájékoztató is ezt írja. Ha nem így lenne, nagyon sokan perelhetnék a gyógyszergyártó céget. A nőgyógyászok azért szoktak az első levél végéig gumit javasolni, hogy biztosan rögzüljön a szedés. Ha nem hagysz ki egy szemet sem, nem lesz gond. Plusz ugye használjatok kiegészítő védekezést, ha valami gyengíti a hatását.
2018. febr. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
csak a betegtajekoztatoban nem irtak igy konkretan, hogy akkor egybol ved, de azt hiszem csak en vagyok ennyire paranoias..
2018. febr. 11. 01:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Értem, amit írsz. Konkrétan nincs leírva, hogy ha az első napon kezded, azonnal véd. De én ebben a szövegkörnyezetben így értelmezem.


"A menstruációs ciklus (vagyis a havi vérzés) első napján kezdje el az Estelle szedését; a csomagoláson a hét aktuális napjának nevével megjelölt tablettát vegye be (ha például pénteken jelentkezett a havi vérzés, a \"P\" feliratú tablettát válassza). Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje a gyógyszert. A ciklus 2.-5. napján is elkezdheti a gyógyszer szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (pl: óvszer) fogamzásgátló módszereket is alkalmaznia kell."


Forrás: [link]

2018. febr. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
remelem igy is van!:)
2018. febr. 11. 11:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos, nem lettél anyuka? :)
2019. aug. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!