Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Peteéréskor szeretkeztünk...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Peteéréskor szeretkeztünk megszakításossal. Tudom ez nem a megfelelő fogsmzásgátlási módszer! Időben kivette, lehet ebből bármi baj? Valaki járt már hasonlóan?

Figyelt kérdés

2018. márc. 7. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy nem megfelelő fogamzásgátlási módszer, hanem ez NEM egy fogamzásgátlási módszer. Csak szimplán egy közösülési módszer. Tudod, hogy lehet belőle „baj”, ezért kérdezed meg itt is. Ennek a módszernek a Pearl-indexe 30, ami azt jelenti, hogy egy éven belül 30 nő esik teherbe a 100-ból. Most írhatom, hogy kevesebb az esélye, de mint ma már leírtam valakinek, neked ez nem segít, ha te esel bele abba a kevesebb emberbe, akiknek így sikerül be a terhesség. Tehát amennyiben nem terveztek gyereket, úgy védekezzetek megfelelően, és akkor nem kell majd aggódni minden hónapban, hogy vajon mikor sikerül teher beesni.
2018. márc. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Na erre van a 72 órás.

Meg soha többet ilyet, tessék megfogadni!

2018. márc. 7. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Sdmmi baj! Egy aranyos bébi miért lenne baj???
2018. márc. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Az első jogosan szapulja a kérdezőt, de talán mégis egy kicsit túloz is. A megszakítást minden szakember a fogamzásgátlások között tartja számon, különben hogyan lene Pearl-indexe?!

Kis utánaszámolással, feltéve, hogy évente 100 alkalom van, a terhesség valószínűsége egy alkalomra 0,3%. Nem sok. Értem, hogy erre a válasz az lesz, hogy lehet az a lány az egy a 300-ból. Teljesen igaz. De a kondom, a gumióvszer Pearl-indexe is 15 körül van! Azonos feltételek mellett egy a 700-ból terhes lesz! Igen, valóban jobb arány, de azért ne rémisztgessük a kérdezőt. A megszakítással inkább az a baj, hogy nem minden fiú tudja alkalmazni, gyakorlat, önfegyelem kell hozzá. Az nyilván más eset, ha nem sikerült időben kivenni. De ha sikerült, akkor van ok a bizakodásra.


Természetesen nem azt mondom, hogy alkalmazzák a megszakítást, hanem azt, hogy mindent vessenek be, hogy a nemkivánt terhességet elkerüljék.


Utánanézhető: [link]


Hatcher, RA; Trussel J; Stewart F; et al. (1994). Contraceptive Technology (Sixteenth Revised ed.). New York: Irvington Publishers. ISBN 0-8290-3171-5


[link]

2018. márc. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Szeretkeztem már a peteérésem alatt, többször is, megszakításossal. Nem lettem terhes. De egy leány ismerősöm kétszer teherbeesett így. Először elvetette, másodszor nem.

Hogy nálatok hogy lesz, azt csak a jóisten tudja megmondani. Valószínűleg mindkettőtök termékenységétől függ. Meg attól is, hogy tényleg időben kihúzza-e a másik. Arról nagyon sok vita van, hogy az előváladék tartalmaz-e spermiumot. Azt hiszen a legújabb állás szerint akkor tartalmaz, ha két elélvezés között a férfiú nem megy el pisilni (ha ez valakinek hülyén hangzik, nézzen csak utána).

Egyébként ne tegyétek tönkre magatokat (főleg magadat) ezzel. Találjatok fogamzásgátló módszert. Ha ragaszkodtok a megszakításoshoz, akkor meg legalább kövesd a periódusod, és a peteérésed és akörül használjatok gumit. Amikor még naiv voltam, én is így "védekeztem". A párom nem akart gumit húzni, nekem meg eszem ágában sem volt tablettát szedni. Nem volt jó, nem estem teherbe, de állandóan féltem, meg minden hónapban csináltam terhességi tesztet. Butus voltam, nagyon.

2018. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
16 hetes terhes vagyok egy ugyanilyen szituból.
2018. márc. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen de a férjemmel egyáltalán nem volt gond, hogy jön-e baba vagy sem. Jön is.

37hkm!!!!

2018. márc. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rendben van minden végül? Megjött időben?
2018. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, minden rendben. :)
2018. márc. 19. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!