Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a helyes szedési sorrend?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes szedési sorrend?

Figyelt kérdés

A betegtájékoztató azt írja, hogy a fogamzásgátló tabletta szedését a "bal felső sarokból" kezdjem el szedni, majd kövessem a nyilak irányát. Nos, ez így nézne ki:

[link]

Ugye hátulról van fotózvam tehét a bal felső sarok a kép esetében a jobb felső sarok. Ott a nyilak felfelé mutatnak, de ha nekem fentről kell elkezdenem szedni akkor gondolom, hogy lefelé kell haladnom, majd a többi 3 oszlopban pedig lentről felfele a nyilaknak megfelelő irányban? Bocsánat, lehet, hogy túl parázom, de mivel kombinált a tabletta, azt írja a tájékoztató, hogy a sorrend fontos. Tehát akkor az első oszlop kivételével mindet a nyilaknak megfelelően kell, az elsőt meg ellentétesen?



2018. márc. 8. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az összes sort balról kell kezdeni, ami itt most a jobb. Nézd meg jól, a sor végén a vékony nyíl visszakanyarodik a kövi elejére
2018. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is látom, csak ugye a tájékoztató "bal felntről"-t írt, ezért én úgy is kezdtem el szedni már 2. hete... azt olvastam most, hogy a monofázisu tabiknál a sorrend nem jelent gondot, de a betegtájékoztató azt írja, hogy fontos a sorrend.. :| Most akkor lehet ebből baj?
2018. márc. 8. 20:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2018. márc. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Már így kezdted, majd következő hónapban csináld rendesen
2018. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jól fogom szedni, csak teljesen összezavart a betegtájékoztató.
2018. márc. 8. 21:12
 6/7 anonim ***** válasza:

1. A kombinált tabletta azt jelenti, hogy kétfajta hormon van benne. Ez a tabletta EGYFÁZISÚ, azaz minden szem gyógyszerben UGYANANNYI hatóanyag van, tehát marhára mindegy, hogy milyen sorrendben szeded. Ahol fontos lenne a sorrend, az a TÖBBFÁZISÚ tabletta, de ez nem olyan. Az olyan típusú tablettáknál a különböző hormontartalmat különböző színű tablettákkal jelölik, hogy tutira ne keverd össze.


2. Ha fognád magad és egyszerűen megfordítanád a levelet, akkor rögtön láthatnád azt a szituációt, amit a betegtájékoztató ír....

Akkor a bal felső sarokból tudnád kezdeni és a nyíl irányába haladnál. Ez azért lenne célszerű, mert mivel 1 oszlopban 7 szem van, minden hétre egy oszlop tabletta jut. Mivel a tablettát mindig azonos napon kell elkezdeni, így rögtön látnád, hogy az aznapit bevetted-e vagy sem. Ez NEKED SEGÍTSÉG, amúgy pepitában is szedhetnéd, mert mindegyikben ugyanaz van!

2018. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, igen, figyelmetlen voltam és ha pánikolok végképp nem tudok gondolkodni :S köszönöm!❤️
2018. márc. 9. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!