Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit csináljak ha nem vettem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha nem vettem be egy szemet a fogamzásgátlóból?

Figyelt kérdés

Vasárnap kezdtem fogamzásgátlót szedni, ma szerda van, szóval ma kellett volna bevennem a 4. szemet. Lesz ettől bármi bajom, vagy szedjem tovább holnap?

Yasminellet szedek, és nem védekezési okokból írták fel, hanem azért, hogy segítsen a menstruaciomon.

Ezzel nem akarom megkeresni az orvosom, mert szerintem nem olyan nagy katasztrófa. Max. tök feleslegesen szedem be az ehavit, aztan majd jövőhónapban működni fog. Vagy ez nem így megy?



2018. ápr. 4. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel nem fogamzásgátlás céljából szeded, semmi baj nem lesz. Az mondjuk nem igazán világos, hogy most akkor melyik szemet hagytad ki. Ha 12 órán belül veszed be, akkor nincs semmi gond. Ha utána, akkor a szervezet úgy érzékeli, hogy szünetet tartottál, így számíthatsz köztes vérzésre. Azt ugye tudod, hogy a fogamzásgátló nem segít a menstruációdon? Konkrétan amióta szeded, neked nincs menstruációd. A fogamzásgátló kikapcsolja a természetes ciklust, és egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel. Így a problémát csak elfedi, de egyáltalán nem oldja meg. Konkrétan mit értesz az alatt, hogy működni fog? Nyilván így nem véd a terhesseg ellen, de a te esetedben mi számít működésnek? Simább bőr? Nagyobb cici? Szedd tovább rendesen ahogy kell. És olvasd el a tájékoztatót, az kitér az ilyen esetekre is.
2018. ápr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Semmi probléma nincs, ha el is felejted azonnal vedd be ahogy eszedbe jut, aztán másnap már időt betartva folytatod. :)
2018. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló nem segít a menstruáción,hanem még jobban bekavar a ciklusodba.

Egyetértek az elsővel.

2018. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!