Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rezia fogamzásgátlóból a két...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rezia fogamzásgátlóból a két csütörtöki tablettát véletlen felcseréltem, ez baj lehet?

Figyelt kérdés
Véletlen az e-heti csütörtöki(12.nap) helyett a jövő heti csütörtöki (19.nap) tablettàt vettem be. Mindkettő fehér színű “G73”feliratú. Arra gondoltam jöv. hét csütörtökön beveszem az ehetit . Ez nagyon nagy baj? Azonos lehet a hatóanyaguk? A tàjékoztató azt írja a számok szerinti sorrendbe vegyük be a tablettákat. (úgy is csinàltam mindig most ez teljesen véletlen történt ) :( Szerencsére a hónapban nem ment el bennem a barátom. De félek hogy nem - e nagy gond ez, hogy ma az az csutortokon a jovoheti csutortokit vettem be . :( Esetleg valakivel történt màr ez ? Előre is köszi

2018. máj. 24. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel a tabletták összetétele eltérő, fontos, hogy a csomag \"Start\" felirattal ellátott első tablettájával kezdje a szedést, majd naponta vegyen be egy tablettát. A helyes sorrend betartása érdekében kövesse a csomagolásra nyomtatott nyilak irányát és a számozást!"


Én ebből arra következtetek, hogy a fehér, hatóanyag tartalmú tabletták is különböző mennyiségű hormont tartalmaznak. Szóval inkább használjatok gumit a mostani levél végéig, jövő csütörtökön pedig az eheti csütörtökit vedd be.

2018. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyfázisú tablettáról van szó, ugyanaz van mindegyikben, nem lesz semmi probléma. Én egyszer rossz irányból kezdtem el az egyik sort - régebben még egész máshogy nézett ki egy levél és nem volt ennyire egyértelmű nyilazgatás rajta -, konzultáltam az orvosommal és nem is történt probléma. Elég szorongós vagyok, így sokszor van hasmenésem, amikor pótolnom kell, ha esetleg nem tudott felszívódni a tabletta. Olyankor egy másik levélből pótlom (amit direkt erre a célra tettem félre), és nem mindig tudom pontosan ugyanazt a tablettát bevenni.


De persze ahogy írja az első, abból baj nem lehet, ha elővigyázatosabbak vagytok a szokásosnál és kiegészítő védekezést alkalmaztok a következő hetekben.

2018. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat . A most kovetkezo het csutortokon fogom bevenni az elozo heti csutortoki tablettat .
2018. máj. 27. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!