Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgàtló szedése alatt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgàtló szedése alatt tényleg érdemes néhány havonta terhességi tesztet csinálni?

Figyelt kérdés

Most olvastam itt egy kommentet erről, ( https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__randi.. 3. komment)


és eléggé megijedtem. Tényleg igaz, hogy simán terhes lesz valaki csak megjön ugyanúgy a vérzés, és nem tűnik fel a terhesség?


2018. jún. 27. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Van ilyen, igen. Ismerek is olyat, aki mire észrevette, hogy terhes, már késő volt, így 17 évesen szült.

A fogamzásgátló sem nyújt 100%-os védelmet, így igen, becsúszhat baba. És fogamzásgátló mellett megvonásos vérzés van, egy "meszterséges" ciklus, és nem normál menstruáció. Engem rá nem lehetne venni arra, hogy fogamzásgátlót szedjek. De ez csak saját vélemény.

2018. jún. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Előfordulhat, azonban igen ritka jelenség.


Ha a gyógyszert rendszertelenül szeded, vagy néha nem is veszed be, illetve bevétel után rövid időn belül hányás/ hasmenés problémád van és nem jársz el az utasításoknak megfelelően ( pl kiegészítő védekezés x ideig) akkor könnyen teherbe lehet esni.

2018. jún. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy az utolsó kommentelő írja.

Nem véletlenül kell minden nap szedni, egy kihagyott szem is megszakíthatja a védelmet . Az esetek 99%-ban erről van szó,amikor gyógyszer szedése mellett lesz valaki terhes , hasmenés ,más gyógyszert is szedett mellette ,vagy csak simán elfelejtette bevenni .

2018. jún. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én minden nap percre pontosan szedem. Nem szedek mellette mást stb. Tényleg nagyon odafigyelek. Ezért sosem jutott eszembe tesztet csinálni. Eleget fizetek a fogamzásgátlóért. Megdöbbentő, hogy így sem véd normálisan. Nem tudom akkor van-e értelme tovább szedni, ha néhány havonta tesztelgetni kell meg rettegni a terhességtől.
2018. jún. 28. 08:19
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Egyik módszer sem véd 100%-osan mindegyiknél előfordulhat teherbeesés. Viszont ha rendesen szeded és nincs semmilyen tényező ami gyengíti a hatását akkor elég kevés az esélye a terhességnek. Így nem kell tesztelni gyakran, csak ha esetleg gyanakszol, olyan tüneteid vannak ami terhességre utalhat.
2018. jún. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3,5 éve szedem. 2x csináltam tesztet, mert kimaradt egy szem, és mert antibiotikumot szedtem. De azokat is inkább csak a saját megnyugtatásomra tettem. Hülye lettem volna havonta tesztelni. Rendesen szedem, figyelek a gyengítő körülményekre. Én tudom, hogy mindent betartok a gyógyszerrel kapcsolatban.
2018. jún. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell terhességi tesztet csinálni, majdnem esélytelen, hogy terhes legyél ha rendszeresen szeded, ugyanabban az időben minden nap. Ez az egyik legbiztonságosabb fogamzásgátlás.


4 és fél éve szedek fogamzásgátlót, már volt cserélgetve kisebb hormontartalmúról nagyobbra, illetve nagyobbról kisebbre. Nem csináltam soha terhességi tesztet és "baj" sem történt.


Úgyhogy ne aggódj, ahogy írtad is, rendesen és rendszeresen szeded, így nem is lesz "baj"! :)

2018. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lassan 2 éve szedem, még egyetlen szem sem maradt ki. Nagyon odafigyelek, mivel nem szeretnénk még jó ideig babát. Most kezdtem az első munkahelyemen, úgyhogy tervben sincs a kisbaba nagyon sokàig.

Köszi a válaszokat!

2018. jún. 28. 11:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Jézus. Ne hagyd magad így megijeszteni. Igaz, hogy nem véd 100%-san, "csak" 99%, de ha odafigyelsz, nem kezeled félvállról, akkor nem lesz semmi probléma és nem kell teszteket sem elvégezned, minden rendben lesz.
2018. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez egy baromság. Minek kellene tesztelgetni?

Ha teherbe esel mellette, amire amúgy marhára kicsi az esély, ha normálisan szeded, akkor NEM jön meg a megvonásos vérzés.

Ezt nem tudom melyik hülye találta ki, de ha már csak az élettani alapját végiggondolná, rájöhetne hogy baromság.


Normál ciklus során azért jön meg a vérzés, mert lecsökken a progeszteronszint. Tablettánál ugyanúgy azért jön meg, mert megvonod a hormonbevitelt és lecsökken a progeszteronszint.

De terhesség során bazi nagy mennyiségben (jóval nagyobb mennyiségben, mint a tablettában van) termelődik progeszteron, hiszen az tartja fenn a terhességet. Ergo ha terhes leszel tabi mellett, nem fog leesni a szintje és nem lesz megvonásos vérzés sem.


Tudom, hogy van ilyen urban legend, hogy valaki "rendesen menstruál terhesség alatt". Érdekes módon személyesen még egy ilyen nővel sem találkoztam, pedig szülészet-nőgyógyászaton dolgozom, gyakorlatilag egész nap terhesekkel.


Hidd el nekem, a terhesség legelső jele, hogy elmarad a menzesz. Ha előfordul is terhesség alatt vérzés, az jellemzően nem olyan, mint a normális menzesz, hanem mondjuk pecsételés. És azt sem tekintjük normálisnak...

2018. jún. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!