Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Érdemes intelt venni igy hogy...

Érdemes intelt venni igy hogy kiderült néhány "turpisság"?

Figyelt kérdés
2018. jan. 6. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz?
2018. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos a napokban "kitört" Meltdown-ra,

* [link]

* [link]

ami itt a GYK-s vérpistikék körében elhozta a világvégét:

* https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

* https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

* https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

* https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


Kérdező: nyugi. Nem kell lecserélni a processzort (egyébként is ott a Spectre, ami meg az AMD-t is érinti), nem kell kihúzni az Internet-kábelt, nem kell világvége hangulatban kikapcsolni minden számítógépet és alufólia-csákóban rettegni.

Egyrészt ez nem egy egyszerűen kihasználható hiba.

Másrészt szoftveresen elkerülhető, az operációs rendszerek készítői rajta vannak a biztonsági hibajavításokon.

Harmadrészt a jelenlegi foltok gépigénye még csökkenhet.


Szóval:

[link]

2018. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy érdemes. Nem lesz ebből a hisztiből semmi.
2018. jan. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ebben biztam énis!
2018. jan. 6. 21:31
 5/7 anonim válasza:
nem gondolom hogy valaki pont egy atlagembert akar hackelni szoval egy atlagembert szerintem nem igazan affectalja egy ilyen esemeny
2018. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Érdemes megvenni, mert jó processzorokat gyárt. Most kiderültek ezek a hibák, de mindkét gyártónál van, tehát bármelyiket veszed a hiba előkerül. Ezt a hibát már egy frissitéssel orvosolták amik már kijöttek az operációs rendszerhez. Szóval megoldodott cska 5%-30%-os teljesítmény csökkenés lehetséges. Én i5-7600k-nál nem tapasztaltam sok visszaesést. De én is kétlem, hogy bárki meg akarja az átlagfelhasználót hackelni max ha valami nagyon fontos van a gépeden akkor van gond. De ha a visszaesés zavar akkor érdemes lehet várni és meglátjuk mi sül ki a gyártokból a végén. Intrlnél is előfordulhat, hogy a vagyona lecsökken ezáltal vagy jobban odateszik magukat a piacra jobb processzorokkal vagy drágábak lesznek a procijaik a végén. Két véglet van.
2018. jan. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Csak hogy a kérdésre is adják választ.

Érdemesnek sose volt érdemes. Ar/érték viszonyban az Intel sose volt jó. És ha a rendszer egészet nézed nem csak a CPU-t akkor még rosszabb a helyzet. Voltak és vannak olyan speciális alkalmazasok ahol 20-30%-al is gyorsabb volt egy Intel alapú rendszer. És akinek ez számított az kénytelen volt kétszer annyit a kasszanal hagyni.

Félreértés ne legyen, nem rossz vagy ördögtől való egy Intel alapú PC. Csak egyáltalán nem valószínű hogy egy átlag felhasználónak megeri a felarat.

A mostani helyzet kicsit lehet érdekes, mert a valószínűleg szükséges OS változtatás miatt akár el is veszett az a sebesség előny ami a sokkal nagyobb árat "indokolta". Ez viszont már üzleti etikai kérdés. És az nem szokta az Intel nagyon érdekelni, lásd vesztegetési és monopol ügyei...

Ha már Intel rendszered van, használd sokáig és Meg elégedettséggel, tudja az amit kell, és ezt a hibát mint annyi másikat már, majd javítják.

Ha viszont valaki most vásárolna, járjon utána mit vesz, mire van szüksége, nézzen teszteket és fogyasszon tudatosan.

Remélem tudtam segíteni.

2018. jan. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!