Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges, hogy kimaradjon a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy kimaradjon a megvonásos vérzés fogamzásgótló váltás miatt?

Figyelt kérdés

Júniusban fogamzásgátló tablettát váltottam, Yadine-ról Jangee-ra. Ahogy bevettem az utolsó szemet vasárnap a Yadine-ból, szünet nélkül, hétfőn elkezdtem szedni a Jangee-t. (A betegtájékoztató szerint jártam el, ha jól értelmeztem az ott leírtakat.) Tehát akkor nem volt megvonásos vérzésem, mert folyamatosan szedtem a tablettát, mindig pontosan, a szokott időben. Július 8-án vettem be az utolsó tablettát az első levélből, tehát ez már az 5. tablettamentes napom, de még mindig nem jött meg a megvonásos vérzésem. Korábban mindig a 4. napon kezdődött. Kicsit aggódok, mert voltam együtt a párommal a Jangee szedésének második felében.

Van valakinek hasonló tapasztalata? Ez normális lehet, vagy aggódjak a teherbeesés miatt? Mi van olyankor, ha egyáltalán nem jelentkezik vérzésem ezen a héten? Hétfőn el kéne kezdenem a második levelet...

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. júl. 13. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de úgy csinálsz, mintha sosem szedtél volna tablettát, pedig ezelőtt is volt már tapasztalatod egy másik fajtával. Hiába szedted folyamatosan, közben azért váltottál, ezt ne felejtsd el, a szervezetednek egy másik tablettához kell alkalmazkodnia. Ugyanolyan hatásai lehetnek, mintha most kezdenél el fogamzásgátlót szedni. Nem fog egyik napról a másikra beállni a mesterséges ciklusod, ez több hónapig is eltarthat. Ha nem kezdesz el vérezni a tablettamentes napokon, akkor is el kell kezdeni időben a következő levelet, de ugyanez lenne a helyzet akkor is, ha nem váltottál volna, hanem most kezdenél el először fogamzásgátló tablettát szedni. Ez teljesen normális és természetes, az első hónapokban a szervezeted még szokja ezt a fajta tablettát, így nem elvárható, hogy minden ugyanúgy történjen, mint azelőtt.
2018. júl. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszoló jól írja. Egy vérzés kimaradhat. Ha letelik a 7 nap, a 8.-on kezdd el szedni a következő levelet akkor is, ha nem volt vérzés. Ha a 2. megvonásos vérzés is kimarad, akkor kell dokit felkeresni. De egyébként is, még van 2 napod. Nekem egyszer volt olyan, hogy a 7. nap este kezdődött a vérzés. Ez is normális. Az a lényeg, hogy a 7 napos szünet valamelyik napján kezdődjön.
2018. júl. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ma este kell elkezdenem a következő levelet. Szombaton minimális barnázást észleltem (1 vékony tisztasági betét bőven elég volt hozzá), de más nem volt... Csütörtök, péntek, szombat éreztem a "hamarosan megjön" érzést, de semmi.:(

2018. júl. 16. 06:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi gond, ez teljesen normális. Kezdd el a következő levelet. Ne lepődj meg, ha egy-két nap múlva elkezdesz esetleg vérezni. A szervezeted még szokja az új tablettát. De ha a következő levél elkezdéséig sem vérzel, konzultálj az orvosoddal :)
2018. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Csak egy kis helyzetjelentés, hátha valakinek hasonló gondja van, mint amilyen nekem volt:

A következő gyógyszermentes hetemen a korábban szokásos időpontban elkezdődött a megvonásos vérzésem. :) Úgy tűnik a váltás utáni hónapban voltak összezavarodva a hormonjaim.

Egyébként nagy aggodalmamban (miután itt feltettem a kérdést), felhívtam a nőgyógyászomat, aki azt mondta, hogy már túl is voltam "védve", úgyhogy biztosan nem lehet semmi baj. Azért még így sem voltam nyugodt, de miután menetrendszerűen elkezdődött aminek el kellett, nagy kő esett le a szívemről. :)

2018. aug. 10. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!