Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van esélyem fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esélyem fogamzásgátlót szedni ha trombózis veszélyem van?

Figyelt kérdés
“Családi örökség”,sajnos nem tudok mit tenni ellene.Nagyon szeretnék fogamzásgátlót szedni,egyszer próbáltam de migrénjeim voltak tőle(yangee).Egyes fogamzásgátló tabletták más mellékhatásokat válthatnak ki?Érdemes kipróbálnom másikat?Vagy esetleg van olyan fogamzásgátló módszer,óvszeren kívül, ami hatékony és kevesebb hormont tartalmaz?

2018. júl. 20. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán beszéld meg a nőgyógyászoddal....
2018. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most voltam vérvizsgálaton,de mivel szabadságon van így csak jövőhéten tudunk konzultálni.Személyes tapasztalatokra lettem volna kíváncsi.
2018. júl. 20. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Trombózis hajlam esetén nem szedhetsz fog.gátlót. De van helyette hormonmentes spirál, hüvelygyűrű, vagy ha nem gond a gyerek, akkor hüvelykúp.
2018. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha trombózist kapsz, valsz. életed végéig szedheted a csodálatos syncumar nevű vérhígítót, aminek a hatását befolyásolja a kajálás és rengeteget kell vele laborba járni eleinte, hogy beállítsák a szintedet. Emellett beruházhatsz néhány kompressziós harisnyára, ami csodálatos viselet nyári negyven fokban. A vérhígítótól nekem 10 napos, disznóölés-szerű menstruációm lett. De nálam szerencsére nem áll fenn genetikai tényező, nincs Leidenem, egyszerűen a fogamzásgátló miatt kaptam trombózist, így fél év után elhagyhattam a vérhígítót.

Ha lenne kedved még fogamzásgátlóval kísérletezgetni, leírok pár adalékot, ami engem is érint:

- Terhesség alatt végig szurkálhatom a hasam vérhígítóval, szülésnél könnyebben elvérezhetek

- Eltöröm valamim, gipszelni kell, jöhet a hasba szuri hónapokig

- Szeretnék valahova elrepülni, hasba szuri

Trombózissal kb. másfél hetet voltam kórházban, hatalmas mákomra megúsztam a béltükrözést, így csak rengeteg ultrahang és nőgyógy vizsgálaton kellett részt vennem. Évek óta poszttrombotikus szindrómám van és fáj a lábam, ahol tönkretette a keringést a vérrög.

Remélem, meggyőztelek róla, hogy érdemes felhagyni a hormonokkal való kísérletezéssel!

2018. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ösztrogén az, ami fokozza a trombóziskockázatot, így azok a készítmények, amik csak gesztagént tartalmaznak, alkalmazhatók ilyen esetben is. Csak gesztagéntartalmú tabletta, injekció, hormonos spirál. Sima spirált is felraknak már nem szült nőknek, van belőle mini méret. Létezik pesszárium, méhszájsapka is. Lehet kissé megbízhatatlanabb módszereket kombinálni is, ugyanis együttes használatukkal elég nagy hatékonyság érhető el (pl. spermicidek megszakítással kiegészítve, vagy spermicidek + természetes módszerek, ha pontos a menstruációs ciklusod).
2018. júl. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!