Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló abbahagyása...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló abbahagyása után, ha nem jön meg a menzeszem hónapokig, honnan tudom majd, hogy terhes vagyok-e? (Caya pesszáriumot használni fogok. )

Figyelt kérdés
Többször tartottam már pár hónapos szüneteket, hogy kicsit kiürüljön a szervezetemből, de most végleg abba akarom hagyni a szedését, és eddig egyik szünetben sem menstruáltam. Ezúttal pesszáriummal és kontragéllel fogunk védekezni, aminek azért lehet hibaesélye. Az egyetlen megoldás, ha sorra veszem majd a teszteket? Tudtok esetleg tanácsokat írni pesszárium használatára?

2018. aug. 21. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Csinálj tesztet
2018. aug. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is, várd meg, míg megjön a rendes menstruációd abbahagyása után és akkor kezdj el más módon védekezni, ami hormonális. Addig használjatok óvszert. Ha megjön az első menzeszed, akkor pedig használhatsz más fogamzásgátlási módszert és nyilván annak a mechanizmusából adódóan tudod, hogy mikor van gond.

Viszont hülyeség, hogy eddig is tartottál szüneteket. Minek? A mai modern fogamzásgátlók mindösszesen egyetlen nap alatt képesek kiürülni a szervezetből az alacsony hormontartalmuk miatt. Nem kell szüntet tartani. Sőt, inkább ártasz vele, ha többször szüntet tartasz.

És csak akkor válts kevésbé biztonságos módszerre, ha nem gond, ha becsúszik egy nem kívánt terhesség. Ha gond, akkor maradj inkább a tablettánál, vagy használjatok óvszert.

2018. aug. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!