Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló megszakítása?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló megszakítása?

Figyelt kérdés

Évek óta fogamzásgátlót szedek. Most bizonyos okok miatt nem tudom éppen folytatni.

A kérdésem a következő: ha folytatni akarom, akkor ki kell várnom a következő vérzést, ezt gondolom jól tudom. Viszont ilyen esetben nem lesz gond belőle, hogy viszonylag rövid szüneteltetéssel (1-2 hónap) folytatom? Vagy mennyit kéne szüneteltetni minimum? Meg az újbóli szedésnél mikortól él a védettség?


(Az olvassak tájékoztatót válaszokat hagyjuk, a tájékoztató annyit ír, hogy a következő vérzésnél kell szedni újrakezdésnél és kész.)



2018. aug. 21. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Mi egy hónapot vártunk bármennyi ideig is volt abba hagyva a szedése. Tehát elkezded újra szedni és egy hónap múlva már telerakhat a párod, akkor már szerintem biztos nem lesz baj. Lehet, hogy előbb is kupakolhattok már óvszer nélkül, nem tudom, de nekünk így mondta a doki.
2018. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapot érdemes kivárni. Tehát abbahagyod, utána nyilván lesz egy megvonásos vérzésed, majd pedig a következő hónapban megjön a menstruációd. Ezt érdemes kivárni. Ha minden rendben van, akkor folytathatod 1 hónap kihagyás után a tablettát. Viszont ebben az esetben a védettség úgy van, ahogy akkor, amikor először elkezdted szedni.
2018. aug. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!