Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elsősorban lányok segítségére...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elsősorban lányok segítségére lenne szükségem. Szerintetek mi lehet a baj? A lényeg lentebb!

Figyelt kérdés
12 éves korom óta menstruálok, és már 19 éves múltam viszont még mindig nem állt be rendszeresen. A barátommal 4 éve vagyunk együtt, mindig figyeltünk a védekezésre, viszont már "megint" 3 hónapot késik a menstruációm! 2 terhességi tesztet is csináltunk, és mindkettő negatív lett (Gabriel, Gravi hcg)
2010. jún. 22. 10:35
 1/10 anonim válasza:
Ha komoly kapcsolatod van, kezd el fogamzásgátlót szedni! Az szépen beállítja neked, és nem lesz semmiféle hormonproblémád.
2010. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nőgyógyászt felkerestél már a problémáddal?
2010. jún. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj nődokihoz, mondd el neki a rendszertelenséget. Valami oka van, hogy még mindig nem állt be.ha meg 2 teszt is negatív, akkor nem lehet baba
2010. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4 év után nem szedsz fogamzásgátlót? Ilyen panaszok mellett a nélkül is szokták. Gyógyszer beállítja a ciklusod.
2010. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat hallanám... 1 évvel ezelőttik ugyanebben a cipőben jártam. Az orvosok megnéztek elküldtek 1-2 vizsgálatra, majd azt mondták "hormonálisan éretlen vagyok"... Hát nem az voltam. Mire elkerültem egy rendes dokihoz, addigra kiderült, hogy PCOS-om van - Policisztás Petefészek Szindróma -. Nagyon gyakori a fiatal lányok körében. Igen egyszerűen meg lehet állapítani. Nem tudom milyen az alkatod, én kicsit el vagyok hízva. Képtelen voltam lefogyni, akármit csináltam. Ez volt az 1. nagy jel. A második a vérvételen magas tesztoszteron szint. A harmadik pedig az UH-on látszik. A petefészek elváltozása. Persze ennek igen hosszú sora van, hogy mért alakul ki. De befolyásolja a menstruációt és közel 100%-os meddőséget okoz. Nekem is volt, hogy 3 hónapig semmi, aztán 1 hónapig folyamatos "barnázás". Szedtem fog.gátlót, az kicsit rendbe tette, de az csak művi dolog volt. Igazából semmi sincs rendben. Érdemes alaposabban kivizsgáltatni magadat, ha 19 éves korodra nincs minden rendben. Én is ugyanígy voltam 4 éves kapcsolat 19 év, 20 kiló túlsúly. De nem akarlak riogatni. Pár ezret megér az ember egészsége. Minél előbb csípik el az orvosok a betegséget, annál könnyebb kezelni. Jobbulást!


Starfall

2010. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van akinek sokára áll be a ciklusa, azt javaslom menj el nőgyógyászhoz mondd el a problémád. Írass fel fogamzásgátlót,mert az állítja majd szépen be meg komoly kapcsolatod is van.
2010. jún. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nőgyógyász, azonnal! Elvileg 1-2 év után be kell állnia. Nekem is 4 év alatt nem állt be, aztán azóta fogamzásgátlót szedek, attól jó. De lehet, hogy valami hormonális problémád van, azt pedig ki kell vizsgáltatni.

Nem is értem, miért nem mentél eddig el orvoshoz...

20N

2010. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!Kicsit azért megijedtem a Pco-s hozzászólónál:(:( Lehet tényleg ez a bajom nekem is!rajtam is van egy nagyon pici túlsúly, (nem vagyok elhízva) viszont ahogy a neten utána olvastam más tünetnek is lenni kellene a pco-nál!szőrösödés, stb. ezt viszont még hál istennek nem érzékeltem! várom további tapasztalataitokat!:S
2010. jún. 22. 15:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem még most sem állt be, pedig 7 éve menstruálok. Az igaz hogy a fog.gátló beállítja, de az csak egy mesterséges dolog. Az nem is igazi menstruáció. Ráadásul én miikor abbahagytam sokkal rosszabb lett mint volt. Előtte 3 heteket késett, utána pedig 3 hónapokat. Nem tudom hogy a tabletta okozta-e, de én csak arra tudom fogni. Azóta voltam én is orvosnál. Nálam is a pco-ra gyanakodtak, de végül kiderült hogy nem az. És igazából ennyiben maradt a dolog, mert nem tudták megmondani hogy mi a bajom :S
2010. jún. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolóval teljesen egyetértek, hogy a fog. gátló az tényleg csak egy művi dolog!lehet beállitja egy időre de utána tovább folytatódik!:S:S viszont igy hogy van párom mindig a terhességre gondolok legelőször, (pedig mindig védekezünk):S
2010. jún. 23. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!