Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nemjött meg fogamzásgátlózás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemjött meg fogamzásgátlózás közben. Mikor menjek nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
1 hónapja szedem Zoely nevű fogamzás gátlót.Viszont már az új levél 3. napján tartok de nem jött meg,terheségi tesztet csináltam,negatívot mutatott. Mikor menjek nőgyógyászhoz? Libidóm is eléggé leesett,viszont így hogy nem jött meg,el akarok menni nőgyógyászhoz új tabiért,de mikor? Miután beszedtem,és elértem kb a placebo tabikért,vagy akár most is mehetnék? Nem akarom azt se,hogy haza küldjenek hogy ha megjött akkor menjek vissza,meg azt se hogy leszidjanak hogy miért nem egyböl jöttem. Válaszokat előre is köszönöm!:)

2018. szept. 11. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Ha úgy érzed menj.

MEGVONÁSOS VÉRZÉSnek kellenne jelentkeznie, amikor az első levéllel vegzel.

Lehet meg a "megszokási" korszak van a szervezetednél.

De lehet masik tabival kéne probálkoznod.

2018. szept. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olyan jó lenne, a az emberek elolvasnák azt a kicseszett cetlit, amit minden bogyóhoz mellékel a gyártó...


"Ha egy vagy több havivérzése kimarad

A Zoely-vel végzett klinikai vizsgálatok igazolták, hogy esetenként előfordulhat, hogy szabályos, havonkénti vérzése a 24. nap után kimarad.

- Ha az összes tablettát pontosan beszedte, nem hányt vagy nem volt súlyos hasmenése, nem alkalmazott más gyógyszereket, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy terhes legyen. A szokásos módon folytassa a Zoely szedését. Lásd még a 3. pontban: \"Ha hány vagy erős hasmenése van\" vagy a 2. pontban: \"Egyéb gyógyszerek és a Zoely\".

- Ha nem szedte pontosan az összes tablettát, vagy a várt havivérzése egymás után kétszer is kimaradt, akkor lehet, hogy Ön terhes. Azonnal forduljon kezelőorvosához. Ne kezdje el szedni a következő buborékcsomag Zoely-t, amíg kezelőorvosa nem ellenőrizte le, hogy nem terhes-e."


Tehát nem kell dokihoz menni. Max akkor, ha a 2. megvonásos vérzés is kimarad.

2018. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Dokihoz azért majd szeretnék menni,mert az se állapot hogy a libidóm a béka feneke alatt van kb :D
2018. szept. 12. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Oké. De az első 3 hónapban ez normális. Várd ki. Ha letelik, és még mindig minden szar, akkor menj dokihoz.
2018. szept. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a megvonásos vérzés ha nem jelentkezik az semmit sem jelent!!! Ez nem egy valós vérzés csak mesterséges és orvostol tudom hogy ezt azért találták ki így mert a nők 'felnek' ha nem véreznek havonta. Egyébként ezeket a gyógyszereket le lehetne gyártani enélkül is csak a vérzés megnyugtatja a nőket. De totál felesleges.


25N

2018. szept. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na én amikor mentem nőgyógyászhoz a második levél elején, mondtam neki, hogy az első levélnél pecsételős vérzésem volt, fájt a hasam a megvonásos vérzésnél de nagyon és furcsa folyásom is volt. Mondta, hogy ez normális és várjuk ki a 3 hónapot. Én akkor kérdeztem meg, hogy mivan ha nem akarom megvárni a 3 hónapot, mert ha még a második hónapban is vérezgetek majd, meg fáj a hasam, én biztos nem fogom megvárni a 3 hónapot.


Mindenkinek saját joga eldönteni mennyi időt hagy egy fogamzásgátlóra. Értem én, hogy 3 hónap amíg megszokja a szervezeted, de minden ember más, hallottam már olyanról, hogy valaki a 4. hónaptól lett rosszul, valaki meg a próbaidő után is rosszul volt.


És igen le lehet hurrogni de a kérdező helyében így én sem várnék 3 hónapot. Mégis minek? Hátha jobb lesz alapon?


Kérdező ha úgy érzed menj el nőgyógyászhoz, bár az a korrekt ha a hónap végét megvárod, és akkor váltasz. Én is elmentem a második levél elején és mondta a nőgyógyász ha úgy érzem, akkor felír másikat, csak szerinte várjuk meg a levél végét.

2018. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és aki párkapcsolatban él és úgy kínlódik a fogamzásgátlóval, szerintem tudja milyen nehéz ez. :) Én az első levélnél nagyon sokat nyafogtam a barátomnak, a vérzés miatt is, meg a fájás miatt is. Mellettem volt, mert szeret, de nyilván ha 3 hónapig így menne akkor biztos nem várnám meg nemhogy a 3. hónap végét, de még csak az elejét sem.
2018. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem pecsételő vérzésem sincs.Konkrétan semmi vér nem jön belőlem,még mindig :D
2018. szept. 16. 16:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Előfordul az ilyen. Ha a következő megvonásos vérzés is kimarad, akkor menj nőgyógyászhoz.
2018. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!