Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha elmegyek nőgyógyászhoz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elmegyek nőgyógyászhoz fogamzásgátlót felíratni akkor előtte milyen vizsgálatok lesznek? Vagy van egyáltalán? És mennyibe kerül a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

2018. febr. 27. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Ha normmális az orvosod, akkor vérvétel a trombózis veszély miatt...
2018. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vérvételre fog elküldeni az orvos, valószínűleg megcsinálja az évi rákszűrést, esetleg hüvely UH. Én szűz voltam, engem csak hasi UH-val vizsgált akkor.

Az ár pedig változó: gyártó- és összetételfüggő. 3havi adag 5000-9000 között van. Ez az ár pedig gyógyszertáraktól is függ, van ahol olcsóbb, van ahol drágább, ezt ki kell tapasztalni. Egy korábbi kérdéshez írtam, hogy én eddig sosem vettem még pontosan ugyanannyiért kétszer :D

2018. febr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha éltél már nemi életet, akkor:

- részletes anamnézisfelvétel

- rutin nőgyógyászati tapintásos vizsgálat

- rákszűrés

Tulajdonképpen csak ezek azok, amelyek tényleg kötelezően elvégzendő vizsgálatok a tabletta felírása előtt. Nyilvánvalóan ha még nem éltél nemi életet, akkor elég az első, és majd legkésőbb egy év múlva vissza kell menni rákszűrésre.


Minden más vizsgálat csak attól függ, hogy az orvos mennyire tartja indokoltnak.

- Rutin laborvizsgálatra jellemzően teljesen egészséges, fiatal nőket nem szoktak elküldeni, mert sok relevanciája nincs. Feltételezhetően rendben működik a májad, mást meg nagyon nem lát belőle, ami kapcsolódna a tablettaszedéshez.

- Trombózishajlamot általában csak akkor vizsgálnak, ha a családban elsőfokú rokonnál viszonylag fiatal korban előfordult trhombosis, tüdőembolia, stroke vagy infarktus.


Az ára típustól és gyártótól függ, kb. 4500 Ft körül van a legolcsóbb 3 havi adagja, a legdrágábbak pedig 9 ezer körül. A hüvelygyűrű a legdrágább, az 3 hónapra kb. 12-13 ezer forint.

De egyébként szabadáras termékek, nincs rajtuk támogatás, így patikánként is eltér az áruk.

2018. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!