Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienille fogamzasgatlorol...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dienille fogamzasgatlorol velemeny?

Figyelt kérdés
Most kezdem el eloszor szedni, elolvastam a betegtajekoztatot is, es olyan kerdesem lenne, hogy muszaj szunetet tartani benne? Mert en ismerek olyan embert, aki mindennap szedi es nem tart szunetet. Ha hulyeseget irok akkor bocsi, de meg en sem tudom hogy kell szedni. Megkoszonnem, ha el latnatok tanacsokkal.:))
2018. szept. 17. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:
A 7 napos gyógyszerszünet alatt megvonásos vérzés jelentkezik. Más tabiknál ilyenkor placebo tabik vannak, amik nem tartalmaznak hatóanyagot, csak a szedés segítik.
2018. szept. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen szükseges a szünet, ott jelentkezik a megvonásos vérzes. De abban a 7 napban is VÉD a tabi. Ugy van kitalálva. Nehogy folyamatosan beszed a bogyókat, mert abbol hatalmas BAJ lehet.

Szerintem, aki mindennap szedi, más fajtát szed, mert abban vannak u.n. placebo tabletták, amiben nincs hatóanyag. Csak azért vannak, hogy nem essen ki az ember a szokásos ritmusból!

2018. szept. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Dienille esetében kötelező szünetet tartani. De van olyan típusú fogamzásgátló, aminél folyamatosan kell szedni a gyógyszert. Nálad 21 aktív szem után 7 nap szünet következik, akkor van a megvonásos vérzés. Van olyan, amelyiknél 21 aktív szem után 7 placebo szem jön, ezesetben a 7 placebo szem alatt kezdődik a megvonásos vérzés. És van olyan is, hogy 24 aktív szem után van 4 placebo szem, itt pedig abban a 4 napban kell kezdődnie a megvonásos vérzésnek.
2018. szept. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én ezt szedem szünet nélkül,de orvosi utasításra szedem így.Endometriózis és pcos miatt,magadtól ne változtass azon amot az orvosod mondott,mert bajt okozol vele.
2018. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nővérem ezt szedi,nagyon elégedett vele. Viszont a szünetet muszáj tartani.

Én mást szedek,folyamatosan mert 24+4es tabim van. Amúgy az orvos nem mondta el,hogy kell szedni?

2018. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!! Sajnos en kerdeztem az orvosom, de egyemmeg mindent kifejtett de erre konkret valaszt nem adott. Ezert inkabb rakerdeztem itt is. Koszonom!
2018. szept. 18. 13:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább olvasd el a tájékoztatót. Kristálytisztán le van írva.
2018. szept. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!