Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló vélemények?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló vélemények?

Figyelt kérdés

Melyik a legalacsonyabb hormontartalmú tabletta?


1.gyerekem születése előtt Gestomix 20-at szedtem (nem volt rá panaszom), aztán semmit, mert jött a kistesó. Most viszont ismét fogamzásgátlót szeretnék szedni. Orvosom a Volinát írta fel, viszont nem olvastam róla túl sok jó véleményt. Kinek mi a tapasztalata? Melyik a legjobb amelyiknek nincs sok mellékhatása és alacsony hormontartalmú is? Egyáltalán nem vagyok most képben ezekkel a gyógyszerekkel. Azt sem tudom melyik van és melyik számít most "újnak".


2018. okt. 2. 13:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátló tabletta vélemények? (így akartam)
2018. okt. 2. 13:54
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj át egy másik orvoshoz, vagy kérj a mostanitól másikat.

Ez nem olyan, mint egy pár cipő. Ha nem tetszik, felveszel egy másikat

2018. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Esetleg van valami tapasztalatod a Volináról?
2018. okt. 2. 14:30
 4/15 anonim válasza:
100%

En a Roxanelle -t szedtem 2evig nincs vele semmi bajom csak azerf valtottam most at az Estelle -re mert a roxanelle 7200ft :) az estelle meg 6000ft

Ja es mind a ketto alacsony hormontartalmu

2018. okt. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 6-7 évig szedtem megszakítás nélkül a Volinát és 100%-ig meg voltam vele elégedve ( a múlt hónapban hagytam abba mert babát szeretnénk hamarosan). Semmi negatív mellékhatása nem volt nálam, nem híztam tőle egy grammot sem, nem okozott gyomor problémákat, hányingert, puffadást stb. Az ára is szerintem az átlag körül van (6900ft a 3 hónapos adag). Én anno egy másikról (Mercilon) váltottam a Volinára mert abban túl sok laktóz volt és érzékeny lettem rá. A Volinával nem volt ezzel baj.

A libidómat se nyírta ki, sőt.

Nem tudom milyen rosszakat hallottál róla, én csak a saját tapasztalataim tudom megosztani, de nekem nagyon jól bevált.

28/N

2018. okt. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó válaszoló, ezt találtam, igaz régi a cikk:

(Az Estelle lehet jobb választás volt.)


"A legújabb, 'negyedik generációs' tabletták szedése növelheti leginkább a vérrögképződés, ezáltal a trombózis kialakulásának veszélyét.


A kutatók szerint hiába kísérleteznek ki egyre kisebb hormontartalmú, emiatt egyre biztonságosabbnak kikiáltott fogamzásgátló tablettákat a gyártók, mégsem dőlhetnek nyugodtan hátra a nők. Friss kutatások ugyanis rávilágítottak, hogy a legújabb, 'negyedik generációs' tabletták szedése növelheti leginkább a vérrögképződés, ezáltal a trombózis kialakulásának veszélyét.

Ezekben a 'negyedik generációs' tablettákban ugyanis fellelhető egy drospirenon nevű hatóanyag, ami egy új típusú progesztogén hormon. Ez a kutatások alapján megkétszerezheti, sőt egyes esetekben meg is háromszorozhatja a vérrögök kialakulásának veszélyét azokhoz a tablettákhoz képest, amelyek egy régebbi összetevőt, levonorgesztrelt tartalmaznak - írja a British Medical Journal.

Ez megerősíti azt, amire sok orvos már eddig is gyanakodott: az új készítmények sokkal veszélyesebbek a régebbi, kicsit magasabb hormontartalmú gyógyszereknél. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy semmi ok az aggodalomra, hiszen egy szinte elenyésző kockázat megkétszereződéséről van szó - mondta Steven R. Goldstein professzor.

A professzor ennek ellenére hozzátette, hogy a kutatási eredmények miatt egy új páciensnek már nem biztos, hogy felírná a drospirenon tartalmú szereket, azokat azonban, akik már hónapok vagy évek óta szedik őket, semmiképpen sem beszélné le róluk. Véleménye szerint ha egy nőt a tabletta szedése előtt alaposan kivizsgálnak, elkerülhető a trombózis kialakulása még az újabban veszélyesnek tartott tabletták szedése mellett is."



Mit tartalmaz a Roxanelle filmtabletta

- A készítmény hatóanyagai 3 milligramm drospirenon (nem mikronizált) és 0,02 milligramm etinilösztradiol filmtablettánként.



Mit tartalmaz az Estelle tabletta

- A készítmény hatóanyagai a gesztodén és az etinilösztradiol. Tablettánként 0,075 mg gesztodént és 0,030 mg etinilösztradiolt tartalmaz.



Az általam említett 2 fajta pedig:


Mit tartalmaz a Gestomix tabletta?

- A készítmény hatóanyagai:

Gestomix 20 mikrogramm/75 mikrogramm bevont tabletta

20 mikrogramm etinilösztradiol és 75 mikrogramm gesztoden tablettánként.



Mit tartalmaz a Volina filmtabletta?

- A készítmény hatóanyagai: 3 milligramm drospirenon és 0,03 milligramm etinil-ösztradiol filmtablettánként.



Azt hiszem maradni fogok a Gestomix-nál az olvasottak alapján.

2018. okt. 2. 18:05
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Mindegyik fogamzásgátló tablettának lehetnek mellékhatásai. Ez teljesen egyéni. Az is lehet, hogy ha most kezded el szedni a régebben bevált tablettát, most mindenféle bajod lesz tőle. Ezt előre nem lehet tudni. Én 4 éve Yadinet szedek. Én is sok rossz véleményt olvastam róla. Nekem viszont tökéletesen bevált. Az az igazság, hogy a jó véleményt senki nem írja le sehova, csak a rosszat. Így nyilván te csak rossz véleményt fogsz látni az adott fogamzásgátló tablettáról.
2018. okt. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igazad van, ami régen bevált most lehet nem fog.


5-ös válaszoló, köszi Neked is!

2018. okt. 2. 18:21
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire lesz hasznos amit írok.


Én Symiciát szedek, de még csak most kezdem a harmadik levelet. A nőgyógyászom azt mondta, ez elég alacsony hormontartalmú, ezért is írta fel nekem kezdésnek, így ha ez nem válik be, akkor felír másikat.

Az elmondása szerint akik odajárnak fiatal lányoknak, mindig ezt írja fel.


De két gyerek után lehet az orvosok is mást tanácsolnak, ezt nem tudom.


Én még csak 24 éves vagyok, és soha nem szedtem még fogamzásgátlót, gyerekem sincs, így szerintem ezért írta fel nekem a Symiciát.

Ha gondolod nézz utána neki. Nálam az első hónapban volt mellékhatása (hiszti, hasfájás, pattanások). A második hónapban kezdtem látványosan javulni, úgy éreztem mintha egy terhet vett volna le rólam a tabletta. A nőgyógyászom megígérte, hogy lehet az első megvonásos vérzésnél fáj a hasam, de a másodiknál már nem fog. Így is lett. Oké mielőtt megjött nagyon picit fájt, de utána már nem. A pattanások is elmúltak, szebb lett a bőröm is, és jelenleg még azt sem tapasztalom, hogy híznék tőle.

Persze elhamarkodott lenne azt mondanom, hogy így is marad, mert ennek a gyógyszernek 3 hónapos próbaideje van, addig áll be teljesen, így majd lehet pont most a harmadik levélnél üt be a ménkű, de egyelőre én pozitívat csalódtam.


Szóval szerintem nézz utána a Symiciának. :)


24/N

2018. okt. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

Ja és még egy dolog:


Én is rosszat olvastam a Symiciáról, egyik ismerősömnek pl a libidója múlt el tőle, pedig előtte évekig szedte.

De olyat is olvastam, hogy valaki debressziós lett tőle, meghízott, pattanásos lett. De nekem eddig bevált, pedig a sok rossz vélemény miatt váltani akartam, de örülök, hogy nem tettem.


Az egyik előző válaszolónak igaza van. Mindenkinek más a jó, lehet ami korábban jó volt, most nem lesz jó. És az is igaz, hogy jó véleményeket nagyon ritkán írnak, ha olvasol véleményt az többnyire rossz.

2018. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!