Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi lenne ilyen esetben a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne ilyen esetben a megfelelő fogamzásgátlási módszer?

Figyelt kérdés

Mikor összejöttünk a párommal, gumit használtunk eleinte, viszont mindkettőnk utálta, főleg én, borzalmas, élvezhetetlen vele az együttlét.

Váltottunk, elkezdtem fogamzásgátló tapaszt használni. Egy darabig jó volt, utána 2-3 nap után leesett, bőrirritációt okozott, és rettenetes hüvelyszárazságot.

Most 2 éve használok hüvelygyűrűt, minden szuper, kivéve egyetlen dolgot: az elmúlt fél évben nincs libidóm, nem kívánom a szexet...


Most pedig eléggé meg vagyunk lőve..

- tablettát nem merek szedni, mert gyakran van enyhe hasmenésem, folyamatosan aggódhatnék, hogy vajon hat-e, emellett ismerem magam, elfelejteném bevenni néha (szedek más jellegű gyógyszert napi szinten, sokszor elfelejtem bevenni azt is)

- implantátum, injekció is hormonos, lehet, hogy meglennének ugyanazok a problémák, amik jelenleg is, csak ezeket abbahagyni se olyan könnyű

- pesszáriumról, méhszájsapkáról rosszakat olvastam, sokan panaszkodtak hogy macerás, kényelmetlen, és annyira nem is tűnik megbízhatónak

- a méhen belüli eszközök nagyon tetszenének, de anyukámnak a spiráltól nagyon durva problémái lettek (konkrétan nem sokon múlt az élete), és neten is nagyon kellemetlen mellékhatásokról számoltak be emberek (extrém erős vérzés, komoly fájdalmak, stb)


Halál komolyan gondolkozom a művi meddővé tételen, de még fiatalok vagyunk (24 és 25 évesek), és bár jelenleg úgy gondoljuk, hogy soha nem akarunk gyereket, ki tudja, mit hoz az élet, nem akarom később megbánni, hogy elvettük magunktól a lehetőséget örökre, hogy babánk lehessen.


Vannak fogamzásgátlási módszerek, amik jók lennének, csak azok még tesztelési fázisban vannak, nem elérhetőek. (pl. Vasalgel)


Mit érdemes tenni ilyen helyzetben?

Maradjon a jelenlegi gyűrű, amivel csak ez az egy baj van, és próbáljunk minden létező módszert mellette a libidóm feltámasztására?

Vagy váltsunk? De akkor mire?


2018. okt. 26. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Manapság már léteznek hormonmentes spirálok, illetve olyanok is, amik ösztrogént nem, csak progeszteront tartalmaznak.

Vagy megoldás lehet a pesszárium is, spermicid géllel kombinálva, bár nem tudom, jelenleg Magyarországon lehet-e kapni.

2018. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy van hormonmentes spirál, édesanyám amiatt került kórházba... :( És sokaktól hallottam horror-sztorikat róla (extrém vérzés és fájdalom, satöbbi)... inkább a hormonossal szemezek, ha már, arról kicsit megnyugtatóbbak a tapasztalatok, csak ott meg megintcsak a hormon. Bár a csak progeszteron tartalmú talán jobb...

Pesszáriumot lehet kapni, többfélét is, de annyira nem tűnik nekem megbízhatónak, sok rosszat olvastam róla, pedig nagyon fellelkesültem, mert jónak tűnt, azt hittem a kérdésem megoldódott, de sokan írták, hogy annyira jól nem véd. Már csak abból kiindulva, hogy menstuációs kelyhet használok már egy ideje, van vele rutinom, és még azt is néha úgy sikerül feltenni, hogy picit szivárog... nos akkor nem olyan nagy baj, hiszen ott a betét, de ha egy pesszáriumnál van szivárgás befele, a méh irányába, az már sokkal nagyobb baj tud lenni.

Nekünk pedig minél biztosabb megoldás kellene, NAGYON nem szeretnénk gyereket.

2018. okt. 26. 14:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akartok gyereket, akkor a férfi vazektómia lenne a legjobb.

Egyrészt a férfiaknál 85-90% hogy sikeresen visszafordítják, szóval később lehet gyerek is ha akartok.

Másrészt egyszerű műtét kevés vagy semmi kockázattal.

És neked nem kellene semmilyen hormont szedned.

2018. okt. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, eléggé kilőttél minden biztonságos módszert...

A spermicid önmagában nem elég hatékony, pesszáriummal együtt jó lenne, de azt írod, az macera.

Hormonos, ami a leghatékonyabb volna, kilőve. Gumi kilőve.


Most ez lehet, hogy iszonyat hülye ötlet, de ha nem akartok gyereket, de meg akarjátok adni az esélyt, hogy később mégis, akkor lefagyasztattok egy pár adag spermát, utána meg vaszektómia.

Így a srác vaktölténnyel fog lövöldözni, te nem leszel terhes, de ha mégis kellene baba később, van mihez nyúlni...

2018. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ha férfi lennék, már rég megcsináltattam volna ezt (lefagyasztatni spermát, aztán vazektómia) :D

Nálam kissé komplikáltabb a dolog. Fogunk erről is beszélni a párommal, de erőltetni semmiképpen nem fogom, hiszen az ő teste, ez kizárólag az ő döntése kell, hogy legyen.

A legjobb talán tényleg ez a megoldás lenne, de az ötlet felvetésén túl nem érzem úgy, hogy sok beleszólásom lenne. Mindenképpen átrágjuk még a témát többször is, és megkérdezem a véleményét. Általánosságban nincs baja a vazektómiával, azt tudom, már beszélgettünk róla úgy általában, de azért más, ha róla lenne szó konkrétan.

Remélem, találunk valami megfelelő módszert... most se élhetetlen a dolog, de azért hiányzik, mikor állandóan rá akartam mászni. :))

2018. okt. 26. 15:46
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Minden, ami hormont tartalmaz, okozhat ilyen mellékhatást.

Azt mondom, hogy a hormonmentes spirál egy próbát megér. Legfeljebb nem válik be és kiveteted. De ha igen, akkor 5 évig nem kell aggódni.

Mivel egyáltalán nem akartok gyereket, így a Pharmatex se jó. Nekünk bevált, érdemes termékeny napokon megszakítással kombinálni. De sokan így se bíznak benne.

Végleges megoldás nem jöhet szóba...

Így a jelenlegi megoldásnál jobbat valószínűleg nem fogsz találni.

2018. okt. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem, hogy mi bajotok volt a gumival? Próbáljatok ki többfélét, vékonyabbat, léteznek egész jók.

Szerintem tökre meg lehet vele lenni. Én biztos nem hormonoznám többet magam. Nekem is okozott mellékhatásokat és soha többet nem fogom szedni, azt is megbántam.

2018. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

" a méhen belüli eszközök nagyon tetszenének, de anyukámnak a spiráltól nagyon durva problémái lettek (konkrétan nem sokon múlt az élete), és neten is nagyon kellemetlen mellékhatásokról számoltak be emberek (extrém erős vérzés, komoly fájdalmak, stb)"


Igen, a sima, hormonmentes spirál. Mert amellett erősebb a vérzés és gyakoribbak a kismedencei fertőzések, amiből akár tályog is lehet.

Viszont van már egy sokkal jobb: hormont kibocsátó méhen belüli eszköz. Van belőle mini méret, kifejezetten nem szült nőknek.

Kevesebb (vagy teljesen megszűnik) mellette a vérzés, annyira megbízható, mint az elkötés, helyileg hat, a szisztémás keringésbe annyira minimális mennyiségben kerül be, hogy gyakorlatilag a mellékhatásai elhanyagolhatók, nem okoz trombózis-rizikó növekedést, mint a tabletta, mert nincs benne ösztrogén és teljesen visszafordítható a hatása a levétellel.

Egyetlen gond szokott előfordulni: az első pár hónapban nagyon nagyon gyakori a pecsételő vérzés. De ha az első 3 hónapot túléled akár napi tisztasági betét használattal, akkor utána príma. 3 évig lehet fent.

Két, még nem szült nőgyógyász doktornő ismerősöm is ezt használja. (Akik meg szültek, azok is, csak azok a normál méretű verzióját:D)


Az elkötés nem jön szóba, ugyanis a jelenleg hatályos szabályok szerint 40 év vagy 3 vér szerinti gyerek után lehet megcsináltatni.

2018. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7

Macera, nagyon drága, megöli a spontaneitást, és nem mellesleg fájdalmas számomra az aktus gumival (latexmentessel is).

Kipróbáltunk többfélét is természetesen.


#8

Igen, a hormonosokról jókat hallottam, csak hát nem tudom, hogy azzal nem lenne-e ugyanez a probléma, mint most a nuvaringgel..

2018. okt. 28. 18:13
 10/12 A kérdező kommentje:

Elküldtem véletlenül :D

Szóval erről nincs infód? A hormonális spirál nem nyírja ki a libidót?

Egyébként meg kell kenni a dokit, vagy pedig külföldön minden további nélkül elvégzik a vazektómiát, tudom hogy nálunk ilyen gagyi szabály van.

2018. okt. 28. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!