Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Előrébbhozható a menstruációm?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előrébbhozható a menstruációm?

Figyelt kérdés

Jövőhét kedden repülök Prágába. Nem szeretném, hogy még akkor is menstruáljak, csak plusz macera lenne. Iamna 24+4-es fogamzásgátlót szedek. Még sosem csúsztattam fogamzásgátlóval a megvonásos vérzést. Ugyan a betegtájékoztatón le van írva, mit kell tenni, hogy teljesen kimaradjon, de az, hogyan hozhatnám előbbre nincs. (Csak, hogy kevesebb ideig tartos a vérzés.)


[link]


Ez a fogamzásgátló tablettám. Az lenne a kérdésem, hogy megtehetem-e azt, hogy a szombati sárga tablettát veszem be ma szerdán. (Tehát nem a fehéret hagyom ki és kezdem el szedni a következő levelet.) Mivel kihagynék 3 tablettát 3 nappal hamarabb kezdeném el a másik levelet is, miután bevettem persze a fehér tablettákat is. Lesz abból bármi baj, hogyha 3 sárga tabletta kimarad? (Az Iamna kombinált tabletta.)

Nagyon szépen köszönöm, ha valaki ért hozzá és tud nekem válaszolni.



#menstruáció #fogamzásgátló #Iamna #kombinált tabletta #menstruáció előrébb hozása #Iamna 60qg #Iamna 24+4
2018. nov. 7. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nem tenném a védelem miatt. Amúgy nem mestruáció, hanem megvonásos vérzés. Amúgy a betegtájékoztatót kövesd minden esetben, mással inkább ne próbálkozz.
2018. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te nem menstruálsz, ugyanis fogamzásgátlót szedsz. Ne szedd összevissza, mert baj lesz belőle.
2018. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy bajod nem lehet, de akkor használjatok óvszert végig a hónapban.
2018. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a horájzongó, hogy megállíthatod és visszatekerheted, ha úgy szottyan kedved hozzá.

Gondolkozz már egy kicsit!

2018. nov. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Horájzongó ba..od, horájzongó????



Hatalmas, ezen most kiégtem :D

2018. nov. 8. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De minek vennéd be a szombati sárga tablettát, mikor szerda van? Nem egészen értem, mit akarsz.


Ha mondjuk azt akarod, hogy 3 nappal hamarabb jöjjön meg, akkor az utolsó 3 sárga szemet kihagyod, és a kihagyott napokat is beleszámolva maximum 4 nap szünetet tartasz.

Azaz ma még beveszed a mai, szerdai tablettát, aztán rögtön a 4 fehéret, utána meg kezded a következő levelet.


(Magyarul hamarabb tartod meg a 4 napos szünetet).


Ilyen esetben a védelem nem csökken, el le van írva a tájékoztatóban is, mivel az utolsó sorban történt kihagyás esetén ez az egyik lehetőség, amit tehetsz.


Viszont 4 napnál több nap szünetet nem lehet tartani, mert akkor csökken a védelem.

2018. nov. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!