Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire gond az, ha nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gond az, ha nem hagyok szünetet 2 levél fogamzásgátló közt?

Figyelt kérdés

Eddig sosem csináltam még ilyet, 2 éve szedem.

Viszont egy ideje nem itthon dolgozik a baràtom, és mindig azon a héten jön haza mikor nekem megjön. Jövő héten megint ez lesz. Mondtam neki,hogy akkor nem hagyok szünetet, de nem nagyon akarja, hogy összezavarjam a szervezetem. Viszont ìgy nagyon régen nincs szex.

Aki csinált ilyet: nektek mennyire zavart ez be? Mikor 2 levelet szedtetek be egymás után, akkor a következő alkalommal volt vérzés rendesen?

Nem tudom hogy döntsek, sosem akartam ilyet csinálni.



2018. nov. 12. 18:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még 3 szem van az aktuális levélből. Viszont már kezd feszülni a mellem, fájdogál a hasam. Ez megmarad egész következő hónapra, ha nem hagyok szünetet?
2018. nov. 12. 18:20
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ezt ne csináls! Így is megvan bolygatva a hormonháztartásod a gyógyszer miatt. Nem lenne jó ha még tovább kutyulnád.

Amúgy létezik olyan tampon amivel lehet szexelni! A férfi észre se veszi h megvan neked. Nem szivárog! Müllerben vettem.

2018. nov. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Ilyet ne csinálj! Akkor inkább rakj fel vmi tampont vagy ilyesmi, hogy tudjatok szexelni. Nagyon helyesnek találom, hogy a barátod nem akarja, hogy összekavard a dolgokat. A fogamzásgátló akkor ér vmit, ha rendeltetés szerűen használod. A szünetnek is megvan a miértje. Ne tedd!
2018. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Ne zavard be a hormon háztartásodat! inkább tegyetek egy törülközőt magatok alá vagy használj erre külön tampont drogériákban könnyen belehet szerezni.
2018. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem tartasz szünetet, simán lehet köztes vérzésed az egész második levél során. Szerintem nem érdemes bolygatni. :/
2018. nov. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hú. Mindenkinek ugyanaz a véleménye ahogy látom. Igen a barátom is ezen a véleményen van. Korábban is felajánlottam ezt neki, de sose engedte meg.

Megnéztem a tájékoztatót a neten. Az is a köztes vérzést írja. :(


A menstruációs ciklus késleltetése: mi a teendő?

Annak ellenére, hogy nem ajánlott, késleltetheti a menstruációs ciklust (a megvonásos vérzést), ha tablettamentes időszak nélkül közvetlenül egy új csomag Jangee filmtabletta szedését kezdi el és folytatja a második csomag végéig. Pecsételő vagy áttöréses vérzést tapasztalhat a második csomag szedése alatt. A szokásos 7 napig tartó tablettamentes időszak után kezdje el a következő csomagot.

Kérheti orvosa tanácsát, mielőtt a menstruációs ciklus késleltetése mellett dönt.


Még sosem hagytam ki szemet sem a két év alatt, nagyon figyelek a helyes szedésre, és sosem volt gondom sem eddig. Ráadásul mindig vasárnap jön meg, ami nagyon jó mert az első nap mikor a legjobban görcsöl a hasam, lemegy hétvégén. Ezt is elszúrnám. Lehet igazatok van, és hagyom inkább az egészet. Caak bosszant hogy miattam nincs szex mert olyankor nagyon görcsöl a hasam ha megvan. Nem igazán kívánom a szexet.

Viszont ez a tampon jó lehet. Nem is hallottam róla még.


Köszönöm a hasznos válaszokat. Mindenkinek zöldet nyomtam!

2018. nov. 12. 19:12
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Semmi bajod nem lesz tőle, max. pecsételő vérzés. A tablettaszedés alatt teljesen le van állítva a ciklusod. Azért van épp 28 naponta vérzés, mert megvonod a tablettát, a szervezetednek pedig marhára mindegy, hogy 21 napig vagy éppen 35 napig szeded. Azért lett épp 28, mert a legtöbb nőnek a természetes ciklusa 28 napos, így hasonlít az eredetire, de ennyi.

Van már olyan tabletta is forgalomban, aminél eleve csak 3 havonta van szünet, de bizonyos betegségeknél is javasolják az elnyújtott szedést.

Én mondjuk emiatt nem szednék be két levéllel, csak annyival szedném tovább, amennyivel muszáj, úgy kisebb az esély a pecsételő vérzésre. Ha pedig fix napon akarod kezdeni, akkor 1-2-3 héttel kell tovább szedni és kész.


Aki azt mondja, hogy ezzel összezavarod a szervezeted és hasonlók, az sem a nők biológiájával, sem a gyógyszer hatásmechanizmusával nincsenek tisztában.

Igazából semmivel sem lenne károsabb vagy rosszabb az sem, ha mindig 4 hétig szednéd 3 helyett....

2018. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Ezzel nem kéne játszani úgy kell szedni ahogy kivan találva!
2018. nov. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Ugyan már. Szakirodalmi adatok vannak arról, hogy az elnyújtott szedés teljesen biztonságos.

Ez csak ilyen hülye berögződés, hogy éppen pont 28 napos ciklusnak kell lennie. Tablettaszedés alatt NINCS normális ciklus. Marhára mindegy, hogy hány napig nyomjuk el az ovulációt, hisz pont az a lényeg, hogy folyamatos legyen a szuppresszió.

Semmi bajod nem lesz tőle. Azaz semmivel nem lesz tőle több bajod, mintha normálisan szednéd, maximum pecsételő vérzés jelentkezhet. Ennyi.

[link]

[link]

2018. nov. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
úristen ez a sok hozzá nem értő tuskó. SEMMI BAJOD NEM LESZ TŐLE, nekem konkrétan orvos mondta hogy ha nem akarom hogy megjojjon akkor simán ne tartsak szünetet. és évekig nem is tartottam EGYALTALAN és voilà még élek még nem is vereztem folyamatosan. az ég világon semmi bajod nem lesz. az ilyen kretének akik meg csak tippelnek, inkább maradnanak kussban. amúgy meg ha nem vagy benne biztos kérdezz rá orvosnál. ugyanezt fogja elmondani.
2018. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!