Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire gond az, ha nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gond az, ha nem hagyok szünetet 2 levél fogamzásgátló közt?

Figyelt kérdés

Eddig sosem csináltam még ilyet, 2 éve szedem.

Viszont egy ideje nem itthon dolgozik a baràtom, és mindig azon a héten jön haza mikor nekem megjön. Jövő héten megint ez lesz. Mondtam neki,hogy akkor nem hagyok szünetet, de nem nagyon akarja, hogy összezavarjam a szervezetem. Viszont ìgy nagyon régen nincs szex.

Aki csinált ilyet: nektek mennyire zavart ez be? Mikor 2 levelet szedtetek be egymás után, akkor a következő alkalommal volt vérzés rendesen?

Nem tudom hogy döntsek, sosem akartam ilyet csinálni.



2018. nov. 12. 18:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Senkire nem kell azt írni hogy "tuskó" meg "kretén" mert mindenki normális hangnemben, segítőkész szándékkal válaszolt.

Legközelebb ha megyek orvoshoz, megkérdezem. Olvastam a tájékoztatóban,hogy nem ajánlott szünet nélkül szedni, de nem is tilos. Szerdáig eldöntöm. Akkor kell majd az utolsó szemet bevenni. Köszi mindenkinek a választ!

2018. nov. 12. 22:15
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Azokra hallgass akiknek valamilyen fogalma van erről és nem csak annyit tudnak kinyögni, hogy "felborítja a hormonháztartásod" az égvilágon semmi de semmi bajod nem lesz tőle, ha folyamarosan szeded, az meg h fog. gátlót szedsz már önmagában beleavatkozik a természetes hormonciklusba. Le is van írva a tájékiztatóban (én Yadine-t szedek, de a Yasinelle is ilyen, meg még számos, csak azoknak nem tudom a neveit), hogy ha a 3. héten kimarad egy szem akkor folyamatosan szedheted tovább a köv. levelet, és a védettség megmarad.

Egyébként én mindig csak minden 2. levél után hagyok szünetet, és kb percre pontosan szokott jelentkezni a vérzés, tehát semmibe sem zavar bele. Szóval egészen nyugodtan szedd végig, ez "mint opció" is bele van kalkulálva a gyógyszerbe.

2018. nov. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Közben elolvastam és a Jangee-ra is ponzosan ugyanazik vomatkotnak.

De ha nem akarod egymás után szedni a kettő csomagot mert esetleg tartasz a pecsételéstől én a helyedben úgy "tolnám el" a "ciklust", hogy hamarabb hagynám abba. Pl a harmadik héten 1 vagy 2 szemet beveszel. Aztán -ahogy a betegtájékoztatóban le van írva- mintha elfelejtetted volna bevenni, abbahagyod. Megtartod a 7 nap szünetet és utána kezded a köv csomagot és onnantól szedheted normálisan, mert kb mire a párod hazaér addigra elmúlik a megvonásos vérzés. Ettől a hatékonysága nem gyengül, nem lesz áttöréses vérzés, a megvonásos vérzés meg az utolsó szem bevételét követő 3-4. nap ugyanúgy meg fog jelenni.

2018. nov. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Azert az utolsót sem fogadnám meg... Évekig igy szedte és nem lett baja... És még hirdeti is. Azért mert neki nem lett, másnak lehet. Gyógyszere is válogatja. Kérdezd meg a dokit, hogy mit javasol a te esetedben.

Vagy a soft tampon... de senkire se hallgass csak a dokidra. Ő nem csak az egyes példákat latja, hanem ért is hozzá és több ezer emberről készült statisztikák állnak rendelkezésére nem 3-4 random idetévedő...

2018. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Drága utolsó.... Nem "hirdeti is", csupán elmondtam, hogy nálam nem okoz problémát. Ha fogalmad sincs hogyan működik a fog. gátló miért írsz ide? Azért hogy feleslegesen gerjeszd a félelmet, azért felesleges. Amit pedig másodszorra írtam nem én találtam ki, hanem a tabletta tájékoztatóján van feltüntetve. Szetintem a gyártó kicsit jobban tudja mint te :D

De ettől függetlenül természetesen kérdezze meg az orvost, csak azt nem értem, akkor miért ide van kiírva a kérdés? Illetve, hogy szerintetek mégis miért egészségesebb nyitott méhszáj mellett szexelni és vállalni egy gyulladás kockázatát, mint egyszer változtatni a tablettaszedés ütemén? De nekem mindegy, mindenki úgy ostoba ahogy jól esik neki ;)

2018. nov. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Persze igazatok van, hogy az orvos tudja csak pontosan megmondani hogy érdemes ezt csinálni.

Ilyen ide oda tologatásokat nem akarok csinálni mert bele fogok zavarodni aztán a hülyeségem miatt még terhes leszek. Persze attól másnak beválhat.

Eddig mindent betartva szedtem, ahogy le van írva a tájékoztatóban.

A kérdést pedig azért írtam ki, mert kíváncsi voltam mások tapasztalatára. Nem kell egymásnak esni. :) Mindenki úgy szedi ahogy jónak látja! Köszi mindenkinek! Tényleg megpróbálom elérni telefononnaz orvosom, mert itt nagyon eltérőek a vélemények. Meg a barátommal is megbeszélem normálisan, mert ha valami közbejön, én meg feleslegesen szedem szünet nélkül és mégsem lesz szex akkor nagyon mérges leszek.

Ja és szexmániás sem vagyok,csak ritkán találkozunk és nagyon régen csináltuk, ezért fordult meg a fejemben ez a megoldás.

2018. nov. 12. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!