Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Több mint 1 hónapja szedem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több mint 1 hónapja szedem a fogamzásgátló tabit. Ha a barátom belém élvez lehet belölle terhesség? A betegtájékoztató azt irja h ha a mensim első napján kezdem akkor 7 nap után vagyok védett. Szerintetek nyugodtan belém élvezhet? :S

Figyelt kérdés
Kicsit hülyén fogalmaztam...:s
2010. jún. 26. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetsz terhes. 100% az ha nem élsz nemi életet.
2010. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kizárt,hogy ezt írja a tájékoztatód.A tájékoztatóban az van,ha az első napján kezded szedni azonnal védve vagy,ha a 2-5.napon kezded,akkor 7 napig kiegészítő védekezést kell alkalmazni.

Ha már egy hónapja szeded,akkor biztosan védve vagy.

2010. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az esély mindig megvan rá de ha rendesen szeded a tabit akkor ez az esély minimális! De ha nem bízol a tabiban akkor minek szeded?
2010. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Tabi+óvszer, na akkor már a minimálisnál is minimálisabb az esélyed.
2010. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
Apró infócska:"REKLÁMBA MINDENT BELE LEHET ÍRNI"HA BEPERELNÉD ŐKET AZÉRT MERT TERHESLENNÉL A TABLETA SZEDÉSÉNEK ELENÉRE NEFÉLJ TALÁLNÁNAK OKOT HOGY MÉR LETTÉL TERHES ÉS ÉN FOGAMZÁSGÁTLÓ ELLENÉRE FOGANTAM...tehát, én azt ajánlom hogy ne legyél nyugott!:)
2010. jún. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Kérdés:

A barátnőm most kezd szedni először fogamzásgátló tablettát. Az lenne a kérdésem, hogy kell-e az első hónapban még más fogamzásgátló módszert is alkalmaznunk, vagy pedig már ekkor is elegendő védettséget nyújt a tabletta a teherbeesés ellen?

Válasz:

Lényeges dolgot kérdezett, hogy tudniillik a fogamzásgátló szedésének kezdetén mikortól biztonságos a védelem. Ez minden tabletta vonatkozásában ugyanúgy működik. Ha a menses első napján kezdi el a hölgy a tablettaszedést, akkor már az első ciklus is teljesen védett. Néha (azért, hogy az első ciklusok stabilabbak legyenek) az 5. napon történő kezdést javasoljuk, ekkor viszont az első levél szedésekor még nincs tökéletes védelem, tehát más módszert is alkalmazni kell, a második ciklustól áll be a védettség. A más módszer elsősorban óvszert jelent, a megszakított közösülés annyira bizonytalan módszer, hogy arra nem bíznám a dolgot.

Dr. Ács Nándor

2010. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!!:)
2010. jún. 26. 13:35
 8/9 anonim ***** válasza:
12.27 miért lenne hülyeség amit a betegtájékoztató írt? a Belara is ilyen h 7 nap után véd, mind1 h 1. vagy 5. napon veszed be.
2010. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

14:12-es

A Belara sem kivétel,csak másképp van megfogalmazva.Ha a mensi első napján veszed be,akkor a "fogamzásgátlás az alkalmazás első napján kezdődik" és a 7 napos szünetben is tart,

ha 2-5.napon kezded el bevenni,akkor "ebben az esetben azonban az alkalmazás első hét napja során kiegészítő mechanikus fogamzásgátlási eljárást is kell alkalmaznia (hétnapos szabály)".


Ettől függetlenül én is kivártam az egy hónapot a saját tablettámnál,de a tájékoztatót alaposan el kell olvasni és fel is kell fogni,ami benne van.Főleg a mi történik,ha elfelejtettem bevenni részt!

2010. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!