Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Diane 35 tablettát szedek-...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diane 35 tablettát szedek- 1hónapja vérzek. Előfordult ez már mással is? Elmúlik?

Figyelt kérdés

Az első levélből van még két tabletta. Tehát 1hónapja szedem és vérzek. A tablettát az utasítás szerint szedem;a menszesz első napjától. De a menszeszem durván 2 hétig volt -pedig a tabletta előtt 1 hétnél tovább sose tartott,idaz elég rendszertelen is volt,többszőr jött meg másfél hónapra...2hónapra. Most elég a tisztasági betét pár napja de előtte a nagyobb szárnyas betét kellett.

Amióta szedem vérzek minden nap.Mellékhatásként papíron nincs ilyen.Laborvizsgálat szerint szedhetem.Gondolom elég nagy a hormontartalma és ez megviseli a szervezetem... de ez nem elég indok.Barátnőm is szedte és ő nem vérzett.

Lehet hogy valami nagyon nincs rendben bennem...

Az elején a hasam is fájt minden este amikor bevettem de már nem fáj. Még beszedem az utolsó kettőt..aztán jön a szünet,amikor tényleg véreznem kéne.Ha utána sem áll el a vérzés,szólok orvosnak és nem szedem többet.

Kérlek az írjon csak aki érdemlegesen hozzá tud szólni,vagy tapasztalt hasonló kellemetlenséget ezzel a gyógyszerrel!

20/L


2010. jún. 27. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez sokkal gyakoribb,mint hinnéd!Közti vérzésnek hívják és az első pár hónapban normális.Ha elég a tisztasági betét,akkor nem is sok,szóval mnem megvonásos vérzés,hanem közti vérzés.Nekem is volt az első hónapban aztán elmúlt.Igaz másfélét szedek,de szinte naponta van ugyanilyen kérdés és mindenki másfajtánál tapasztalta ugyanezt.

Ha megnyugtat menj vissza az orvosodhoz,ha 3 hónapnál tovább tartana ez,akkor pedig feltétlen menj vissza!Addig nincs gond!

2010. jún. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első pár hónapban előfordulhat, hogy bekavar kicsit a hormonháztartásban a tabletta, nekem pl három hónapig borzasztó hányingerem volt tőle! Bár én nem ezt a tablettát szedem.

Vérvétellel csak azt szűrik hajlamos vagy-e pl trombózisra egyéb betegségekre, a tökéletes tablettát nem tudják ez alapján megmondani. Lehet ez pont nem passzol hozzád, és másikat kéne szedned! Nincs ezzel semmi baj, mindenképpen menj vissza az orvosodhoz, és kérdezz rá, hogy ez lehet e normális mellékhatás még a kezdetekkor! Ha nem, akkor felír egy másikat!

2010. jún. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam pontosan ugyanez volt. Én is véreztem végig az első hónapban- de azért észrevettem a különbséget, mikor rendesen megjött a szedési szünetben- viszont a második levéltől mindig pontosan megjön, már másfél éve :) (közben elcsúszik néha 1 napot, de csak olyankor, ha rendszertelenül szedem, pl. alapból este 7kor veszem be, de mondjuk van 1 hét, amikor csak 10 körül). Szóval nyugi, ez "normális". HA nem múlik el a második levélnél, akkor szerintem keresd fel az orvosodat. 19/L
2010. jún. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első levéllel nekem is ez volt, végig véreztem-barnáztam az egészet! :S Mondjuk én Cypromixet szedek, de úgy tudom, ez a két gyógyszer hasonló. Nekem a második levél elkezdése után el is múlott, és beállt a mensim egy hetes időszakra, amit nem szeretek, mert gyógyszer mellett többségben 4-5 nap a mensi...Ráadásul, amikor elmúlik, a szex is mellékes még 2-3 napig, mert nem egyszer fordult elő, hogy elkezdtem közben vérezni újra... :s ami elég kellemetlen volt a párom előtt...Persze ez természetes ennél a hormontartalomnál, csak jah...kösz :D váltani meg nem szeretnék, mert panaszom nincs, csak az elhúzódó mensi, főleg hogy kedden szedem mindig be az utolsó tabit, és csak vasárnap jön meg.

Na de ne csüggedj, nálam van más nőgyógyászati probléma, és ez meg emberfüggő is, szóval bizti nincs baj, nem te vagy az egyetlen aki végigvérzi a levelet...Ami tök megnyugtató, mert tudod, hogy nem feltétlenül van probléma :)

Minden jót!

2010. jún. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én Volinát szedek, és mikor elkezdtem vérezni, nagyon megijedtem. Utánanéztem neten, fórumokon, bnőimet kérdezgettem, így rájöttem h ez normálisnak mondható. Bár nekem a közti vérzés benne van a gyógyszer tájékoztatójában, szal aztán megnyugodtam, és miután elkezdtem szedni a 2. levéllel, megszűnt a vérzés. Szóval szerintem ez tényleg normális jelenség, bár ha nincs benne a tájékoztatóban mellékhatásként, akk azért én felkeresnék egy orvost...
2010. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!!! Nagyon megnyugtattatok,mert bár régen is szedtem fogamzásgátlót,de azzal nem volt semmi gondom,igaz,jóval kevesebb hormont tartalmazott.

Ha a következő levélnél nem múlik el,megyek az orvoshoz!

2010. jún. 28. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!