Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihagytam egy szem fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihagytam egy szem fogamzásgátlót, vissza fog állni a ciklusom?

Figyelt kérdés

2 éve szedem kb. fogamzásgátlót, eddig minden szemet bevettem, pontos időben.

Viszont most az utolsóidőszakban elmaradt egy szem, de nem is vettem észre..., pénteken vettem be az utolsót a levélről, holott akkor már nem kellett volna, a hét napos szünet miatt...


A kezdetektől beállt a ciklus, amikor elkezdtem szedni a gyógyszert, nem volt kimaradás, nem volt csúszás, mindig napra pontos volt.

A fogamzásgátló szedése előtt is rendszeres ciklusaim voltak.


Dec.7-én kezdtem a levelet, 17-én volt ovum, 21-én vérzés jelentkezett. Én azt hittem, hogy ez ilyen áttöréses vérzés, és azt hallottam, hogy ha nem rendszeres, azzal nincs semmi gond, nekem akkor sem esett le, hogy kimaradt tabletta okozná ezt. Kb 4 napig tartott, minimális mennyiségű volt.

31-én kellene, hogy megjöjjön. Vajon most megfog jönni, vagy sikeresen felborítottam az egészet? :S


Illetve, nem tudom, hogy egy tabletta kimaradása miatt már nem is védett ebben a hónapban?


2018. dec. 29. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

"17-én volt ovum"

Gyógyszer mellett nincs ovuláció.Az ovuláció tüszőrepedést jelent.Ha lenne tüszőrepedés,vagyis kiszabadulna a petesejt,így megtermékenyíthető lenne,akkor nem lenne értelme horomonokkal tömnöd magadat annak érdekében,hogy ne ess teherbe.


Ha a kimaradt tabletta előtt szexeltél,akkor elméletileg van esély a teherbe esésre,gyakorlatilag viszont borzasztó kevés.


Az,hogy visszaáll-e a rend,azt nem senki sem tudja neked megjósolni,reméljük igen.

2018. dec. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, hogy írtál!


Igazából, nem tudom, hogy hogyan hagyhattam ki azt az egy szemet is, mert a telefonom is mindig küld értesítést és be szoktam jelölni rajta, hogy bevettem.


Remélem baba sincs a dologban, ebben a hónapban, alig voltam a párommal, egyéb okokmiatt alig tudtunk találkozni, nagy szerencsétlenség kellene, hogy így összejöjjön....

2018. dec. 29. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nem valószínű,hogy teherbe estél,de azért egy tesztet lehet,hogy csinálnod kellene,csak megnyugvás gyanánt.
2018. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csinálok, szerintem holnap...
2018. dec. 30. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!