Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Érdemes felíratni fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes felíratni fogamzásgátlót, ha csak hétvégén vagyunk együtt?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok.
2019. jan. 4. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak hétvégén vagytok együtt, akkor nem is olcsóbb, mint a gumi. Mi is voltunk ilyen helyzetben a kapcsokatunk elején, gumit használtunk.
2019. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A spermák hétvégén szabin vannak, szóval felesleges. :)


Egyébként pénztárca függő, meg hogy mennyire tartasz az ilyen szerektől. Van aki akkor is a gumit választja, ha 1-2 naponta szexelnek, van aki meg nincs is kapcsolatban de tabit szed.

2019. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is tartok tőle kicsit, de anyukám is ajánlotta meg a barátnőm is.
2019. jan. 4. 14:15
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Mi távkapcsolatban vagyunk, de így is szedek gyógyszert már másfél éve. Van, amikor többet tudunk együtt lenni, van, amikor kevesebbet. Te döntöd el, ha nem akarsz szedni, akkor nem kell, akkor sem, ha többet tudnátok együtt lenni.
2019. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2019. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Semmi értelme. Általában a fogamzásgátló több kárt csinál, mint hasznot. Csökkenti a libidót például, azt meg nem szeretnéd szerintem, hogy hétvégén se legyen kedved szexelni amikor lenne rá lehetőség.
2019. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Igazából te döntöd el, hiszen a te tested. A többiek csak féltenek, nehogy véletlen becsússzon egy baba, mert érkezhet az új jövevény egy csodálatos helyre, ahol várják és tart karokkal fogadják, de attól tartok, nálatok egyelőre nem ilyen a helyzet. Nyilván gumival is lehet védekezni, az is biztonságos, de a gyógyszer (vagy akár a kettő kombója) véleményem szerint biztosabb lehet, ha betartjátok a szabályait (szabályosan szedni, odafigyelni, nehogy a hatása gyengüljön más gyógyszerek miatt, vigyázni, hogy meglegyen neki az idő a felszívódásra, stb.).


Saját magamról tudom, hogy nem bírnám idegileg, ha nem szedném.

Volt egy komolyabb kapcsolatom, ahol szerettünk gumi nélkül ágyba bújni, de ahogy szakítottunk, végigszedtem a levelet és abba is hagytam a gyógyszert.


Ezután, amikor először lefeküdtem valakivel, hiába vigyáztunk mindenre, mégis elszakadt a gumink szex közben. Azonnal felugrottunk és rohantunk az ügyeletre esemény utánit íratni, de ahogy ott bánnak az ember lányával, azt soha többet nem szeretném átélni.

Bevettem a kiváltott tablettát, majd elmentem a nőgyógyászomhoz, hogy írjon fel nekem fogamzásgátlót, majd megkérdeztem, mikor kezdhetem el szedni.


Azóta szedem, még így is, hogy jelenleg szingli vagyok. Több esemény utánit nem szeretnék bevenni, abortuszra menni pedig végképp nem. Sajnos nem vagyok olyan élethelyzetben, hogy becsúszhasson egy gyerek, meg ugye alkalmi vagy friss kapcsolatokról nem is szeretném, hogy az esély meglegyen rá.

Volt időközben egy fél éves kapcsolatom is, ott egyszerre ment a tabletta mellett az óvszer is, mert végképp be szerettük volna biztosítani magunkat. Ez már van, aki szerint túlzás, de mi így éreztük biztonságosnak.


21/N

2019. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Mi a barátommal csak hétvégente vagyunk együtt, nekünk megérte a fogamzásgátló (péntektől vasárnapig 5-7 menetet szoktunk meg), de nekem a libidóm is vsökkent, illetve hüvelyszárazsággal küzdöttem azalatt, amíg szedtem a gyógyszert.
2019. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én is tartok tőle kicsit, de anyukám is ajánlotta meg a barátnőm is."

Ne anyukáddal meg a barátnőddel foglalkozz! Az a lényeg, hogy te mit szeretnél: nem akarod és pont. Egyébként teljesen felesleges hormonokkal mérgezned magad és drágább is.


"de a gyógyszer (vagy akár a kettő kombója) véleményem szerint biztosabb lehet,"

Nem a tabi semmivel sem biztonságosabb, mint a gumi. A 2 egyszerre pedig tök fölösleges.

2019. márc. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!