Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet-e terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e terhes?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel már egy jó ideje együtt vagyunk ő fogamzásgátlót szed de mellette óvszert is használunk, Jangee-t szed.

Szeretnénk elhagyni az óvszert mert "felesleges" a kettő.

Mennyire megbízható ez a fajta gyógyszer ha rendszeresen szedi? ( tudom hülye kérdés de tapasztalatlan vagyok a fog.gátlók körében)



2019. jan. 26. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szereted a párod akkor ne szedjen ő gyógyszert inkább te használj gumit. Sajnos a fogamzásgátló nagyon nem jó hatással van az ő szervezetére.
2019. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan elhagyhatjátok. Én is azt szedek és már kb 1,5 éve úgy szexelek a pasimmal. Mindig belém élvez és sosem volt baj. Van hogy megy még kb 3 adag de még semmi gond nem volt
2019. jan. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elhagyhatjátok a gumit, ha a barátnőd rendesen szedi nem lesz baj.
2019. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is inkább a gyógyszert felejtsétek el,ugyanis ha később szeretnétek gyereket,akkor nagyon nehezen fog menni.Szóval szerintem inkább a gumit használjátok.De ez a ti döntésetek.
2019. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Derwer ***** válasza:

Mindegyik fogamzás gátló gyógyszert kitesztelik.

Nem igazán lehet szignifikáns különbség a hatékonyságában, mert ha lenne pl 90%os azt senki se használná, mert a 10% esély túl sok ebben az esetben.


A hatékonyság benne van a beteg tájékoztatóban. És egyiknek se fogsz 100%ot látni, hiba, tehát kockázat mindig lesz.

A gyakorlatban , ha rendesen van szedve akkor sosincs gond.

2019. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont annyira megbízható és pont annyira mérgezi a szervezetét a barátnődnek,mint az összes többi hasonló fogamzásgátló tabletta.Már jó ideje elhagyhattátok volna a gumit.
2019. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Derwer ***** válasza:

Hogy az adott nőnél milyen mellékhatásai vannak , az egyrészről változó, de nagyon. (Ilyenkor szoktak gyógyszert váltani )

Másrészről meg magának a hormon adagolásnak vannak hosszabb távú kockázatai azt is mérlegelni kell. (Ez ugye már igazából meg kellet hogy történjen, mert már szedi )


Amúgy egy hüvelygyűrű lokálisabban fejti ki a hatását így alapvetően kímélőbb szokott lenni.

2019. jan. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig miatta nem hagytuk el a gumit mert biztonságosabbnak érezte a dolgot a kapcsolat elején... a gyógyszer meg kellett neki a mensturációja miatt sajnos
2019. jan. 26. 09:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Mióta fogamzásgátló tablettát szed, nincs menstruációja... A gumi pedig tök felesleges, ha gyógyszert szed. Nincs peteérése, nem tud teherbe esni.
2019. jan. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!