Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrűről tapasztalatok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrűről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne, légyszi mindegyikre válaszoljatok!


1. Ez is olyasmi, mint a tabletta? Tehát megvárok egy hetet (vagy amennyi rá van írva) és utána mindig hatni fog, vagy minden egyes gyűrűnél meg kell várni azt az egy hetet?

2. Lehetséges, hogy rosszul helyezem fel, vagy ezt nem lehet elrontani?

3. Itt az egyik kérdésnél olvastam, hogy aktus alatt kivette, majd visszatette. Így is hat? Vagy hogy működik ez?

4. Használhatok mellette tampont?

5. Vannak mellékhatások?

6. Nektek mi a véleményetek róla? Elég biztonságos? (Nagyon nem szeretnénk még gyereket...)


Előre is köszönöm a válaszokat és bocsi, ha hülyeségeket kérdeztem, de még sosem használtam ilyet.


2010. júl. 1. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:

1. ha a menstruációd első napján helyezed be, elvileg onnantól véd, ha mondjuk az ötödiken, akkor egy hetet mindenképp várni kell.. a lényeg, hogy még a menstruáció alatt tedd fel.. (habár igencsak óvatos ember lévén én egy hónapig azért használnék mellette óvszert is..) ez csak az első gyűrűre érvényes :)

2. lehetséges, ilyenkor gyakran kicsúszik. ebben az esetben mélyebbre kell helyezni. középen összenyomod és felteszed, mint egy tampont.

3. minden nap egyszer, maximum 3 óra hosszára kiveheted.

4. igen, használhatsz.

5. sajnos vannak, mint minden hormonális fogamzásgátlónak.

- fejfájás

- hüvelyi diszkomfort (pl. hüvelyi váladékozás és fertőzés)

- súlygyarapodás

- hányinger

- emlőfájdalom

- hangulatváltozás (pl. nyomott hangulat és érzelmi labilitás)

- fájdalmas menstruáció

- pattanások

- csökkent libidó

- hasi fájdalom

- migrén

- a gyűrű kilökődése, közösülés közbeni problémák, a gyűrű érzékelése

- viszketés a nemi szervek tájékán

- kiütések

- szédülés

- szorongás

- hasmenés, hányás

- húgyúti fertőzés vagy hólyagfertőzés

- emlő daganat képződése

- a férfi gyűrűvel összefüggő problémái (pl. közösülés közben)

- a méhnyak gyulladása

- hátfájás

- a has megnagyobbodása

- fáradtság

hosszú távon megnövekszik a trombózis és egyes ráktípusok kialakulásának esélye.

6. megbízhatóságában néhány orvos kételkedik, de szerintem ha rendeltetésszerűen használod, nem lehet baj.

sajnos nekem csak rossz tapasztalatom van róla, összesen 12 napig bírtam, mert hüvelygyulladást okozott (kenettenyésztésen semmilyen kórokozót nem találtak).

2010. júl. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget =)

Azért még várom a tapasztalatokat!

2010. júl. 1. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!