Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta bevétel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta bevétele után 2 órával hasmenés. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már hatodik hónapja szedem a fogamzásgátlót (Altforalle), és eddig egyszer sem fordult elő ilyen, így nem tudom mi tévő legyek. Tehát az a probléma, hogy a menzeszemet követő első napon vagyok, amikor rendes tablettát kell bevennem. Tegnap együtt voltunk a párommal, mert már nem véreztem. Nem gondoltuk, hogy baj lehet mert csináltuk már így, sosem volt problémám a tabival. Ma, a szokásos módon 18:00-kor bevettem a tablettát (1. hét 1. szem). 19 órakor azon kaptam magam, hogy fáj a hasam és muszáj elmennem wc-re. Ekkor a székletem csak kicsit lágyabb volt, de ez nem jelentett volna problémát, egyáltalán nem minősül hasmenésnek. Azonban 20 óra körül újra rámjött egy görcs, viszont ezúttal pépesebb, olyan "joghurtos" állagú volt a cucc (bocsánat a kifejezésért, nem tudom máshogy megfogalmazni), tehát nem volt víz szerű. Most kicsit bepánikoltam, hogy ez hasmenésnek, vagy súlyos hasmenésnek számít-e, és hogy maradt-e bennem a gyógyiból... Nem tudom mit tegyek. Vegyek be még egy tablettát? Vagy ez még nem okoz gondot? Azóta nem volt egyébként semmi.

2019. febr. 25. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána mit hívunk hasmenèsnek... Mert az hogy 2x kakiltál az nem az mèg, teljesen mindegy milyen volt az állaga.
2019. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bár már okafogyott a válasz, de ha hasonló eset előfordul újra, még egy tabit nem vegyél be.

Szerintem ezt az egy napot ki lehet bírni szex nélkül. Ha nem bírjátok ki, van kezetek és szátok is.

Ez még amúgy nem számít hasmenésnek, de ha nem vagy biztos benne, hogy tuti hatott a tabletta, inkább arra estére találjatok ki mást vagy ilyen esetekre tartsatok azért óvszert.

2019. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 óra alatt már felszívódott benned a tabletta, tehát nem kell attól félned, hogy ahogy bevetted az már ki is jött.
2019. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már nyilván késő a válaszom, de az utolsóra reagálva, nekem pl. a doki azt mondta, hogy 3-4 óra a felszívódás, ez vélhetően függ a tablettától is.

Ilyenkor be kell venni egyet, és kész. Lesz egy tartalékos leveled ezekre az esetekre.

2019. márc. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy általánosságban 2-3 óra kell a felszívódáshoz.
2019. márc. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!