Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól hat biztonságosan a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól hat biztonságosan a fogamzásgátló, ha most kezdem el szedni?

Figyelt kérdés

Mielőtt jönnek a kommentek: igen, elolvastam a betegtájékoztatót, igen, megkérdeztem a dokit és igen, megkérdeztem a gyógyszerészt is, csak nem ugyanazokat a válaszokat kaptam.

Ezelőtt még sosem szedtem semmilyen fogamzásgátló tablettát, most kezdem majd el.

A betegtájékoztatóban feketén-fehéren le van írva, hogy ha még soha nem szedtem, de a menstruáció első napjától kezdem el szedni, akkor már kialakul rögtön a védettség. Ha a 2-5. napon kezdem, akkor kell neki 1 hét.

Mikor a receptet kiváltottam, megkérdeztem a gyógyszerészt is. Ő azonban azt mondta, hogy azt szokták javasolni, hogy az első levél elfogyásáig várjak és kiegészítő eszközt használjunk.

Csakhogy a gyógyszerész (Benuban voltam) nem volt teljesen tisztában a nekem felírt tablettával. Ugyanis a Missee 28 szemes és a megvonásos vérzés ideje alatt is kell szedni, csak 1 hetes placebó tabletták vannak, hogy a szervezet hozzászokjon a rutinhoz. Na erről én világosítottam fel a gyógyszerészt.....

Ezért szeretnék tőletek is válaszokat, hogy ti hogy csináltátok, nektek mit mondtak, vártatok-e egy levélig vagy valamennyi ideig.

Köszönöm mindenkinek!



2019. febr. 26. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1 hónap a tuti. :) ha rendesen szeded a tabit, utána menstruálsz és folytatod...

Onnantól nem kell gumi, nyugodtan mehet beléd is a párod.

2019. febr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 1 hónapot mondtak ami már tuti biztos, de a mensi 5. napján kellett kezdenem. Annyit mondtak, h 2 hetet biztosan várjak, ha nem is 1 hónapot.

Kb. 3. héten már elhagytunk minden más védekezést. Nálam nem volt probléma. Placebo tabi nálam nincs, barátnőm meg nem is szedi akinek van. Neki a placbo csak azért van, h ne felejtse el a rutint, az nem tartalmaz semmiféle hormont vagy olyan anyagokat, mint a többi 21 tabi..

2019. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Csakhogy a gyógyszerész (Benuban voltam) nem volt teljesen tisztában a nekem felírt tablettával. Ugyanis a Missee 28 szemes és a megvonásos vérzés ideje alatt is kell szedni, csak 1 hetes placebó tabletták vannak, hogy a szervezet hozzászokjon a rutinhoz. "

Ez most hogy jön ide?A tabik 99%-a ugyanígy működik.21+7 szem.


Ha egy gyógyszerésztől azt hallod,hogy jobb ha megvárod az első hónapot,azon mit nem lehet elhinni?Elvégre nem a szomszéd Manyi néni mondta.

De ha kockáztatni akarsz,akkor nyugodtan szexelj védekezés nélkül az első naptól,hidd el,se a gyógyszerészt,sem az orvost nem fogja érdekelni,hogy ezek után lesz-e valami "probléma".

2019. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Őőő pont hogy nem...

A legtöbbnél 21 szem után 1 hétig nem kell szedned semmit sem.

Azért kérdeztem meg, mert az orvos sem a levegőbe beszél, és a betegtájékoztatóba sem írhatnak hülyeséget a gyártók.

És mivel eltérő tanácsot kaptam tőlük, kíváncsi voltam itt is véleményekre. Mert egyedül a gyógyszerész mondott 1 hónapot, aki nagyon nem állt a helyzet magaslatán.

2019. febr. 28. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!