Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha 2 hete vettem be eseményuta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 2 hete vettem be eseményutani tablettát és most szeretnék fogamzásgátlót szedni, az a kettő ütné egymást?

Figyelt kérdés
A nődokim elment szabadságra, előtte irattam ki a tablettát, de ezt elfelejtettem megkérdezni, hogy ezzel nem csinálok-e nagy bajt a hormonjaimmal, hogy 1 hónapban eseményutani és fogamzásgátló is? Volt valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy infója? :) Köszönöm
2019. márc. 31. 10:41
1 2
 1/12 anonim válasza:

1. Az már 2hete volt az esemény utáni meg pont azért van hogy "azonnal" hasson

2mivel mind a kettő arra szolgál hogy ne legyél terhes, így szerintem elég logikusnak kéne lennie hogy nem ütik egymást.

3 van olyan hatóanyag ami semlegesíti a fogamzásgátló hatását de gondolhatod hogy az sem egy esemény utáni tablettában sem egy fogamzásgátlóban nem lesz.

2019. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1. Igen, ezt tudom :) viszont úgy értettem, hogy az esemény utáni tablettában nagyon nagy mennyiségű hormon van, ami gondolom nem ürül ki X nap alatt és mivel a fogamzásgátló egy +ráadás hormonokból, ezért kérdeztem, hogy "nem-e sok" ez a mennyiség :)
2019. márc. 31. 16:46
 3/12 anonim ***** válasza:

En az esemény utani utan egy hettel kezdtem el szedni.

Pont tegnap fogyott el az első level

En sajnos sokat véreztem ebben a honapban és inkabb ilyen barnas.

Gondolom a sok hormon.

2019. márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3. Köszi, én még várom h jöjjön meg :)
2019. márc. 31. 18:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvost! Gondolom nem hetekre ment el.
2019. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
1 hétre :) természetesen nem örökre, de ha esetleg a jovohet folyamán megjön, akkor elkezdjem szedni vagy ne? Itt a bibi, kedves utolsó :)
2019. márc. 31. 19:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs orvos képesítésem, így nem tudom. Ez tényleg egyéni elbírálás kérdése.
2019. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam persze :) Csak hátha van valakinek ebben tapasztalata, hogy neki esetleg hogy tanácsolta az orvosa :)
2019. ápr. 1. 07:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha elolvastad volna az esemény utáni betegtájékoztatóját, akkor rájönnél, hogy akár együtt is szedhető a kettő (pl. ha valaki rendszeresen tablettát szed, de elfelejtette bevenni, akkor is bevehet mellé esemény utánit).

Persze tudom, itt gyakorin az az állítás terjedt el, hogy esemény utánit csak egy évben egyszer lehet bevenni és utána gondolni sem szabad más hormonra, de ez egy baromság.


Idézet az Escapelle betegtájékoztatójából: "Amennyiben Ön már valamilyen folyamatosan alkalmazható fogamzásgátló módszert (például szájon át szedhető fogamzásgátló tablettát) alkalmaz, ezt a megszokott időben tovább folytathatja."

2019. ápr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9. Köszönöm a fejmosast, de amikor bevettem az eseményutanit, akkor nem gondoltam, hogy elfogok kezdeni szedni fogamzásgátlót. 2 héttel utána találtam ki, amikor már a dobozt réges rég eldobtam. Egyébként nem escapelle-t kaptam, hanem mást és szégyen vagy nem szégyen, de már fogalmam sincs hogy mi volt a neve, szóval még neten se tudtam megnézni. Köszönöm, már elkezdtem szedni
2019. ápr. 6. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!