Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek hogy jobb másik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogy jobb másik kombinált fogamzasgatlóra váltani?

Figyelt kérdés

Ha nem tartok szünetet miután elfogy az utolsó szem vagy ha tartok?

Amire váltok ott mindegy. (milgest)

Ott mindkét módszerrel lehet. Csak kíváncsi vagyok kinek hogy volt jobb.


2019. ápr. 3. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodom a váltáson, de még nem váltottam.

Nekem pl. tavaly nyaraláskor jött volna meg, a nődokim mondta, hogy igen, egy évben egyszer belefér, ha nincs szünet, de többször ne, mert összezavarodik a szervezetem.

Szerintem NE HAGYD KI a szünetet, pont emiatt, amit az előbb írtam, mert hatni úgy is fog az új is, és nem zavarodik meg a hormonháztartásod sem (plusz “tisztulsz” a megvonásossal)...de kérdezd meg az orvosod, hogy szerinte mit érdemesebb.:)

2019. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez az "összezavarodik a szervezet" egy baromság. A teljes ciklus le van állítva. A szervezetednek nem oszt, nem szoroz, hogy 21 napig, 30 napig vagy 42 napig szeded. Fullra mindegy. A hosszú ciklusú szedés semmivel sem árt többet, mint maga a tablettahasználat. Nyugaton teljesen elterjedt a 3 havi szedés. Sőt, a védelem úgy még sokkal jobb is, mivel 3 hetes szedési ciklus esetén 2 hét rizikós (az első és az utolsó, ha azokon hagysz ki szemet, abból terhesség lehet), míg 3x21-es ciklusban a 3 hónap alatt összesen 2 rizikós hét van.


Az egyetlen probléma az lehet, hogy valakinél áttöréses vérzés jelentkezik a második levél alatt. Azaz ha még sosem próbáltál két levelet egyszerre szedni és most a következő levél alatt semmiképp sem akarod, hogy extra vérezgetésed legyen, akkor inkább tartsd meg a szünetet.

De nekem pl. soha semmi gondom nem volt, ha tovább szedtem. Ugyanúgy a szünetben jött meg, mint rendesen.

2019. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk kérdezd meg erről a nőgyógyászodat is!
2019. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!