Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstruáció kitolása vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstruáció kitolása vagy előrehozása milyen módin lehetséges?

Figyelt kérdés
Sok mindent találtam a témával kapcsolatban,de mégsem egyértelmű minden.Július 21 én mennénk nyaralni és pont ekkor lesz a menstruációm.Nem vagyok már fiatal(42 éves),és nem szedek fogamzásgátlót,mégis erre gondoltam.Sokáig szedtem Tri Regolt de abbahagytam mert szédültem és hányigerem volt tőle.Van e olyan gyogyszer ami nem okoz hasonló tüneteket?És higy szedjem?Ha például a júniusi menstruácio első napján elkezdem és nem hagyom abba míg haza nem jövünk akkor kimarad e tőle a menstruáció, vagy úgy a jobb ha mondjuk szedem májusba 2 hétig és abbagyom így a menstruáció jelentkezik mondjuk június 15 én akkor a júliusi(már gyógyszer nélkül) is július 15 körül jön meg?Kérem csak olyanok írjanaj akik már próbáltak hasonló módszert.
2019. máj. 4. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
terhesség 9 hónappal kitolja
2019. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én szedek fogamzásgátlót folyamatosan és igen, csináltam már olyat, hogy tovább szedtem és így eltoltam a vérzésemet.

De amit te akarsz csinálni, az szerintem elég nagy hü..ség. A fog.gátló nem egy cukorka, amit alkalomszerűen beszedegetsz 1-2 hétig. Valószínűleg úgy megborítja a ciklusodat, hogy hónapok lesznek mire visszaáll és ez a legjobbik eset, ha más kárt nem okozol ezzel...

2019. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy egy felnőtt nőn mit változtat a menstruáció, nem tud nyaralni?


A Tri regol nagyon régi és nagyon magas hormontartalmú fogamzásgátló, annál vannak már sokkal kifinomultabbak. És az első verzió tud működni, hogy az előző menstruációkor elkezded szedni, végig szeded, és a nyaralás után hagyod abba.


De az elsőnek abban igaza van, hogy a hormonhatás miatt nem éri meg. Csomószor utaztam már úgy, hogy menstruáltam, sohanem haltam bele.

2019. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A menstruációdat nem tudod tologatni. Arra nem lehet befolyással lenni.

Csak hormonális szerekkel tudsz rá hatással lenni. Fordulj nőgyógyászhoz, hogy szedhetsz-e ennyi idősen valamilyen alacsony tartalmú fogamzásgátlót és azzal el tudod tolni.

2019. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3-4 napig nagyon erős a menstruáció,tengerparton nem olyan kellemes így pancsolni.Azért köszönöm a választ.
2019. máj. 4. 11:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a norculut nevűt használom ha SOS kell előállítani. (Kb két-három órán belül hat, napi kétszer kell szedni, amint abbahagyod újra elkezdődik a vérzés) Bár ezt nőgyógyásznak kell felírni.
2019. máj. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam hogy a citrom is késlelteti. Napi szinten kell enni/inni bár ez meg a gyomornak nem tesz jót. Amikor kicsik voltunk 13-14 évesek akkor szinten nyaralás miatt csinálta egy ismerősöm. Állítólag bevált neki.
2019. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elmagyaráznád pontosan hogyan működik a Norculut:bármikor elkezdhetem e szedni;és ameddig szedem nem jön meg?Tehát ha szedném mondjuk majus 20 tól-julius 10 ig.akkor 11-12 én megjön es 21-edikére túl lennék rajta.?Te így használod?Ezt is a menstruáció első napján kell kezdeni vagy bármikor lehet?
2019. máj. 4. 13:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal bármikor, bár fölösleges akkor szednek ha nincs is éppen meg, szóval ha látod hogy elkezdtél vérezni akkor előkapod és pár óra múlva eláll. Aztán amikor abbahagyod újra megjön.

Mivel nekem elég rendszertelen a ciklusom azt nem tudom hogy ez pontosan mennyivel tolja el mennyivel nem. De mivel úgyis el kell menned nőgyógyászhoz, ő többet tud arról hogy pont neked hogyan hathat, mert tudok olyanról akinek egy év után is rendszertelen.

2019. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Sokat segítettél.😀
2019. máj. 4. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!