Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Barátnőmmel már kb 3-4 hónapja...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmmel már kb 3-4 hónapja használjuk a Pharmatex hüvelytablettát és az utúbbi időben az aktus közben égő,csípő érzést tapasztal. Előfordult már mással is?

Figyelt kérdés

Ez sajnos teljesen elrontja az együttlétünket annyira,hogy egyből abba kell hagynunk,mert nagyon csípi,"égeti".

Gyógyszert nem akar szedni,azt mondja,h fél az ilyenektől és nem akar meghízni,akár milyen kicsi is a hormon tartalma a fogamzásgátlónak,

az óvszer megint nem oké.

Mit tudnátok javasolni?

Köszönöm a válaszokat.


2008. nov. 12. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk engem mart mint állat. égett tőle a farkam... átálltunk kúpra, az jobb volt. De a végső megoldás a gyógyszer...
2008. nov. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Valószínüleg érzékeny rá, akkor ne használjátok. Ha téyleg hízik a tablettától, marad a gumi. De mindenképp védekezzetek...
2008. nov. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
a pharmatex állitólag azért csipi az embereket, mert fertőtlenitő is van benne. A tabletta minket is kicsipett, de kúp már bevált. Kipróbálhatjátok még a pharmatex krémet, tampont is, mások arra esküsznek. De ha a mindegyik csip, akkor ott van a patentex: hasonló fogamzásgátló eszköz mint a pharmatex, de nincsen benne fertőtlenitő szer, igy lehet, hogy az nem fog csipni.
2008. nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
pffff a mostani tablettákban annyira kevés a hormon hogy a hízás ki van zárva. ezt a bnöd tudhatná. azért mégis a 21 században vagyunk.
2008. nov. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

Az utolsó okoskának: Kedvesem akkor magyarzád meg kérlek én miért híztam a legmodernebb tabitól (csillagászati áron) 10 kg-ot???? Ráadásul a mellékhatás mentes tabi komoly gondokat okozott NEMCSAK nálam! Abbahagytam le is ment a 10 kilo, de a szövődményektől még mindig szenvedek, mintahogy nagyon nagyon sok lány a modern tabiktól a 21. században....

Érthető, hogy fél tőle, nem is ajánlanám senkinek. Annyi de annyi módja van a védekezésnek, csak épp lusták a nőgyógyászok erről tájékoztatni a fiatalokat.

Ha a barátnődnek szabályosak a ciklusai, írj nekem egy mélt és leírom, mi hogy védekezünk. (se tabi, se gumi, semmi kémiai cucc)

2008. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Minket is csípett a pharmatex, úgyhogy mi csak egyszer próbáltuk ki. Szerintem a tablettától nem kell félni, a megfelelően kiválasztott, orvosi ellenőrzés melletti szedés nem veszélyes. Kedves utolsó hozzászólónak még annyit, hogy azért mert neked nem jött be a tabletta azért nem kell lehúzni és riogatni vele mindenkit. Rengeteg nő van (köztük én is) akinek nagyon bevált és semmi baja tőle. Ez a legbiztonságosabb védekezési módszer, a helyi hatásúak és a naptárazós, számolgatós módszer elég nagy hibaszázalékkal működik, én nem hagytakoznék rá.
2008. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátló tabletta csak étvágyat csinál. Szóval ha eszel akkor,amikor éppen rádjön az ehetnék ,akkor gondolom ,hogy hízol 10kg-ot.

Meg kell állni,hogy ne egyél többet ,mint eddig.ennyi

2008. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek.

Én is arra gondoltam,hogy kipróbálunk valami mást...

Köszi mégegyszer

2008. nov. 14. 08:17
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a lepontozott. Nem naptár módszerezünk! Hanem van egy tök modern számítógép (amit sajnos még jó darabig nem fognak Magyarországon bevezetni, mert kiütné az összes fogamzásgátlót, mint ahogy a nyugati országokban már megtette), ami a mindennapi reggeli vizeletből mutatja ki a hormonszintjeidet, amin tökéletesen nyomon tudod követni, hogy mikor lehet és mikor nem. Nők ezrei használják és ugyan az van ráírva 94% a biztonság, nem 99%, mint a tabinál, aminek ha utána olvasnátok egy kicsit kiderülne, nem is 99.... (őszintén tegyétek fel magatokban a kérdést: hány ismerősötök lett tabi mellett terhes?szinte biztos vagyok, 1et meg tudtok nevezni...)

A másik: Te csak azért nem tudod, hogy több olyan nő van, akinek kisebb nagyobb gondot okoz a tabi, mert Te azon kisebbséghez tartozol, akinek semmi gondja nincs vele, amint gondod lenne vele észrevennéd, mennyire nagyon nagyon sokan szenvednek tőle, vagy így vagy úgy. (Sokan nem is gondolnak a tabira, mikor valami bajuk van, átesnek 1000 meg 1000 vizsgálaton, ami minden negatív, a végén valamiért abbahagyják a tabit és láss csodát, mintha minden csak egy rémálom lett volna.)Hidd el többen vannak, akiknek gondot okoz.

10 kiló.... Élsportoló voltam meglehetősen szigorú étrenddel, nálunk 10 dkg már annyi, mint egy sima embernek mondjuk 1 kiló. Baromira oda kellett figyelni arra, hogy mit ehetek és leginkább, hogy mikor...Nem azért híztam, mert többet ettem ( és mások sem ezért híznak).

Nem akarok okoskodni csak leírom a saját tapasztalataimat. Sajnos Magyarországon a nőgyógyászok is elég félvárról veszik ezeket a dolgokat...Hányatoknak volt vérvizsgálata mielőtt elkezdte szedni a tabit?

Még valami: Nekem halmozottan oda kell figyelnem, hogy ne legyek terhes, mert ha ne adj Isten egyszer teherbe esnék meg kéne tartanom a babát (amennyiben gyereket szeretnék) az rh faktorom miatt. Mert otthon a nőgyógyászom azt is elfelejtette velem megosztani, hogy egy rh- - os nőnél, ha az első abortusz 50-50 % rá az esélye, hogy valaha még lehet gyereke. De ez már megint egy más téma.

Szóval nem a nagy világba beszélek.

No hát ennyi, mindenki maga dönt.

Ettől függetlenül, ha meg lehet kerülni a tabit, javaslom, hogy tegyétek.

2008. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi,ez is hasznos volt.

Örülök,hogy ezt leírtad.

Egyébként barátnőm is ezt mondta,hogy sokan vannak akiknél

hízást okoz,meg különböző bajokat,a kis hormontartalom ellenére.

2008. nov. 14. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!