Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyek azok a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyek azok a fogamzásgátló módszerek amelyeket alkalmaztok? Érdekelne hogy a használt módszerek közül miért azt veszitek igénybe amelyiket általában használtok?

Figyelt kérdés

Mondjatok érveket az alkalmazott módszerek mellet, valamint írjatok ellenérveket az ismert, de nem használt eszközök ellen.

Megírhatjátok a korotokat és a nemet is.



2019. jún. 28. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Yasminelle tablettát szedek, évek óta. A gyógyszert biztonságosabbnak tartom, mint a gumit.
2019. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
69%
Nálunk szülés óta fogamzásgátló+óvszer kombó van. Rettegek egy újabb terhességtől egyenlőre.
2019. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tabletta. Kényelmes, mert bármikor lehet bármilyen akció, nem kell előkészíteni az óvszert, meg nem is kell tartani tőle, hogy kiszakad/lecsúszik, stb. A menszeszt is lehet vele szabályozni, hogy mondjuk ne a nyaralás közepén jöjjön meg, és sokan kevesebbet is véreznek tőle.


Viszont némi betegségek ellen nem véd, drágább, mint az óvszer (bár kérdés, hogy az utóbbiból mennyit kellene venned), én híztam tőle egy kicsit, mert megnőtt az étvágyam. El lehet néha felejteni a bevevést, ezért is mindenhova vinned kell magaddal, meg hányás, hasmenés esetén kicsit parázós a dolog, hogy fog-e hatni rendesen. Terhességi tesztet sem árt néha csinálni mellette, ha vannak fura tüneteid, mivel nem mindenkinél marad ki elsőre a vérzés állítólag ilyenkor. De nálam eddig még nem volt probléma, évek óta rendesen véd. A véralvadást is nehezíti, kicsit többet vérzek, ha véletlenül elvágom az ujjam.


23/N

2019. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A páromnak a spirál tökéletesen bevált. Ma már felteszik akkor is, ha még nem szült a nő.
2019. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Megszakítással, àltalàban szájjal fejezem be.Tudom, nem a legbiztosabb módszer, de nekünk az elmúlt 5 évben ez vált be.


34N

2019. jún. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Óvszerrel. Egyszerű, véd minden ellen és olcsóbb, mint a tabletta. Csak akkor kell foglalkozni vele, ha szexelsz, és nem kell miatta orvoshoz járni és minden nap figyelni. Könnyen ellenőrizhető, hogy működött-e, és ha nem, az időben kiderül és még van más lehetőség.


Régen fogamzásgátlót szedtem, de az óvszer mindkettőnknek jobban bevált.

2019. jún. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Többet is próbáltam az elmúlt években. Az első barátommal óvszerrel védekeztünk. Előnye, hogy tovább bírta. Hátránya, hogy nagyon kényelmetlen volt neki, és ugye a matatás, ami egy kicsit rossz.

Aztán gyógyszert szedtem. Előnye, hogy egyszerű, csak bekapom és kész, bármikor szexelhetünk, és mind a ketten élvezzük. Hátránya, hogy többször is később vettem be, mint kellett volna, olyankor meg ment az idegeskedés, amíg meg nem jött. Aztán Pharmatex hüvelykúp, aminek előnye, hogy hormonmentes és síkosít. Hátránya, hogy ezzel is matatni kell, az íze is rossz.

Egyik mellett sem lettem terhes.

Sok mindentől függ, hogy melyik a legjobb módszer.

Én a kúpra azért tértem át, mert gyereket akartunk később, ezért nem szerettem volna úgy járni, hogy el kell csúsztatnunk hónapokkal, ha úgy döntünk, hogy belevágunk.

2019. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Óvszerrel, sajnos keringési problémáim miatt a tablettát bizonyos kor felett abba kelett hagynom, pedig nagyon kényelmesnek tartottam. Az óvszer is biztonságos, feltéve hogy 1. gondosan és tényleg mindig használjátok, és 2. a lány nem túl száraz (mert akkor szakadhat).

A rézspirál nem jöhetett szóba, a többi módszer meg nem elég biztonságos. Ha a nőknek olyan egyszerű lenne a műtét, mint a férfiaknak, akkor megcsináltattam volna.

2019. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!