Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mit jelent ha egy lányra azt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent ha egy lányra azt mondják hogy nimfa? Ez egy pozitív vagy negatív jelző?

Figyelt kérdés
Egy haverom bátyja irodalomtanár, vele kavartam egy ideig, de már vége. Egyszer hallottam hogy a nimfa jelzővel illetett. Ezt pozitív vagy negatív értelemben mondhatta?
2019. szept. 1. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nimfo volt ?:D
2019. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, 100% hogy nimfa volt. Utána néztem a neten, és ezek azok a mitológiai lények, csak nem értem hogy hogy használhatta jelzőként.
2019. szept. 1. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mintha azt mondta volna,hogy szépségem.Szerintem pozitív jelző
2019. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mi a nimfa:D pozitív jelzőket használta szerintem is
2019. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

dús réteken táncolnak, virágos mezőkön pajzánkodnak, mindig jókedvűek és gyakori célpontjai az életerős szatírok szerelmi vágyainak


Az eredeti görög νύμφη szó több értelmű. Jelentései: „menyasszony”, „elfátyolozott”, „rózsabimbó”[1] és "kiteljesedés"; latin megfelelője a nubere jelentése „férjhez menni”. Ezek alapján elnevezésük a fiatalságot és a házasulandó kort, a férficsókra érett lányt jelöli.


Az eredeti görög νύμφη (nü-m-fé) szó több értelmű. Nimfa=tündérlány, mai szóhasználattal. Nő/nü/nu/ni számos nyelven lány/asszony jelentésű.


forrás: [link] - nagyon nagy titok! ;)

2019. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
a fickó irodalomtanár volt így hát nem esett nehezére választékosan,virágnyelven beszélnie. Köznyelven szólva mintha azt mondta volna hogy baromi jó nő vagy,hacsak el nem értetted a végét :D
2019. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!