Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Megváltozott a szexualitásosom...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltozott a szexualitásosom. Kötelező intim és egyéb epilálás otthon, milyen tapasztalataitok vannak, mire számítsak? Bővebben lent?

Figyelt kérdés

Teljesen megváltozott a szexuális életem, egész testes szőrtelenítést kell csináljak.

Én választottam ezt az utat, ezért megkérem azokat, akik nem értik, vagy nem tudnak segíteni, azok ne gyalázkodjanak és ne ezzel kapcsolatba írjanak választ. Epilálási tanácsokra van szükségem, mert az interneten elérhető anyagok borzasztóan ellentmondásosak, úgy gondoltam, jobb lesz, ha olyanoktól kérdezem meg, akik szoktak epilálni. Kérem, aki tud, az segítsen.


Mindenképpen otthon kell csináljam és minden testfelületen.

A borotvától sajnos bőrirritációm lesz, ezért azt nem erőltetném.

A felsőtestem szerencsére nem annyira szőrös, igaz ott is meg kell csináljam, oda jó lehet az epilátor? A lábaimon és a karjaimon azt gondoltam, hogy előbb levágom hajvágó géppel a szőrt kisebbre, majd utána epliátorral leszedem.

A gyantáról sok rosszat írnak, tudom, hogy az epilátor fáj, de ez tűnik szimpatikusabbnak és a gyantázás pepecselésnek tűnik, olyan, amit szerintem otthon nem is tudnék szakszerűen elvégezni.


Kérdés, epilátorral mennyire lehet hónaljat és intim részeket csinálni? Nagyon fájdalmas, vagy azért ki lehet bírni?

Mennyire tartós? Nagyjából milyen időközönként kell csinálni?


Esetleg tudtok jó bőrirritáció elleni krémet, termékcsaládot javasolni?


Köszönöm a segítőkész válaszokat.



2020. febr. 3. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csináltasd meg kozmetikában, nem lesz olcsó, de legalább rendes munkát végeznek.

Az epillátor érzékeny bőrfelületre nem jó (pl. hónaaljra), mert becsípi és baromira fog fájni.

Azokon a testrészeken ahol nem okoz irritációt, ott borotva, a többi részen gyanta. Használj felpuhító krémet (a sima borotvahab is jó, használj hipoallergént) s utána alkoholmentes arcbalzsamot, majd pár órával rá babahintőport.

2020. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van férfi epilátor az erősebb ször miatt, ha az nem válik be végleges lehet a lézer
2020. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem csináltathatom meg máshol, az a lényeg, hogy otthon kell megcsináljam magamnak. Ezt a feladatot kaptam. Ezt azért mondom, mert nincs választásom, nem én döntök.
2020. febr. 3. 13:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Cukorpasztával "gyantázz" utána timsóval fertőtleníts. Ha valahol kipattognál:aloe vera gél.

Olcsó és a legkevesebb felesleges xar van bennük .

2020. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem előtte ne vágd rövidre, mert az epilátor a rövid szálakat nehezebben, vagy egyáltalán nem kapja el.

Intim részeken pedig nagy az esély hogy becsípi, meg valóban eléggé kibírhatatlan a fájdalom, úgyhogy szerintem oda találj ki valami más megoldást.

2020. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szőrtelenítő krém a megoldás. Csak le kell mosni utána.
2020. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Inkább gyantazz
2020. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem elég gyenge szőrzetem van, szóval a hónaljamat gond nélkül tudom borotválni. A lábaimat combtőtől bokáig gyantázom, lehet kapni 5000 Ft körül a drogériában is már gyantázó gépet, bedugod a konnektroba, beleteszed a gyantát, 20-25 perc alatt felmelegszik, aztán a szőr növekedésével megegyező irányban felviszed a gyantát, a csomagban lévő gyantaszövetet (nem tudom, mi a pontos neve) rásimítod a ragacsos részre, aztán egy határozott, gyros mozdulattal, a szőr növedekésével ellentétes irányban lerántod. Sokkal kevésbé fáj nekem, mint az epilálás, és gyorsabb is szerintem.

Bikinivonalon és karon szőrtelenítő krémet használok (dm-es Baleás), sokáig elég és azt vettem észre, hogy a karomon rendszere használat mellett keveseb szőr nő, fakóbbak is és nem annyira erősek. Intim területen is ezt használom, engem nem irritált eddig sosem, de már láttam kifejezetten intim testrészre való szőrtelenítő krémet. Amit pedig ott nem hoz le a krém, leborotválom. Sajnos én nem bírnám gyantázni vagy epilálni intim részen a szőrt, mert nagyon fájdalmas.

A gyulladásra én körömvirág krémet ajánlanék, vagy lehet kapni a patikában/bio boltban "szőrtüsző gyulladást csökkentő körömvirágos krémet", vagy valami ilyesmi nevűt, az nekem mindig használ, gyantázás után eyáltalán nem jelenik meg sehol pirosság vagy gyulladás, ha utána közvetlenül bekenem vele a bőrömet.

2020. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi:))
2020. febr. 4. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!