Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért ment ki a szőrös testj...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ment ki a szőrös testj a divatból, illetve a szőrös punci?

Figyelt kérdés

2020. márc. 23. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

a nem túl szőrös szerintem most is divatos

20F

2020. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
"A divat változik. A stílus örök." - Coco Chanel
2020. márc. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Annak ellenére, hogy egészséges nemi szőrt viselni (nem véletlen találta ki a természet, biológiailag véd...) előző századokban, főleg nyugaton, Franciaországban pl a tetvek jobban tudtak terjedni miatta. Illetve nehezen lehetett tisztán is tartani, mivel a fürdés csak az alávaló népeknek "volt", helyette parfümökkel fújták magukat illetve hosszú pálcikákkal vakarászták magukat (de a pálcikázás inkább a parókákra igaz, de akkor is a tetvek miatt és a mosdás kerülése miatt volt).

Ezért is lettek a franciák kiemelkedők parfümgyártásban, mert már nagy tapasztalatuk, hagyományuk van századokra visszamenőleg.


Szóval emiatt is kezdett elterjedni az a tudat, hogy a szőr az ápolatlansággal egyenlő, vagy akár a primitivséggel, ősemberséggel.

Emellé jött még a sminkipar, szépség cuccok ipara is, amelynek az az érdeke, hogy minél több sz*rt eladjanak, de ahhoz piacot kell teremteni, ezért reklámokkal, marketinggel elérik az embereknél, hogy kevesebbnek érezzék magukat és többek lehetnek, ha megveszik a termékeiket. Ezért alakulnak ki újabb divatok, amelyet ha nem követsz, akkor "primitív leszel, ápolatlan". (holott ez hülyeség, de a legtöbb ember birkaként követi a tömeget és nem szeretne kilógni, pedig úgy is lehet ápolt az ember, ha szőrös, de ápoltan tartja magát, fazonírozza stb)


Mellesleg erről youtube-n is találni magyar nyelven is anyagot (hormonmentes nevű csatornán pont erről van szó, ő jobban tálalja ezt és jobban utánajárt a témának)

2020. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A szörös punci Nem ment ki A "divatból" szerintem add egy kis pluszt a föleg nyalják talasztalatból mondom.


17/F

2020. márc. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy el kezdték túlzásba vinni az igényességet, az ápoltságot. Valami fölülírhatta talán ezt a fogalmat. Meg nem tudom, valaki el kezdte szőrteleníteni, és akkor meggyőzte a többi embert (egy csomó mindenkit), hogy szőrösen "igénytelen", meg szőr nélkül "sokkal tisztább", meg szőr nélkül "sokkal igényesebbnek néz ki". És akkor elhitték neki; szerintem ennyi a sztori, egyébként nem kötelező a divatot követni. Én nem is bírnám. Szerintem nem mindig jól kinéző dolgok divatosak meg trendik. Tehát nem feltétlenül jó ötlet menni a stílusban a "tömeg " után. Lehet jó is, de nem feltétlenül mindig, és nem feltétlenül mindenkinek. :) Szerintem kábé ennyi.:) És szeretek mindenkit!! :)
2020. márc. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Én nem divatból szőrtelenítek, sosem érdekelt a divat. Én már 14 évesen is rosszul voltam attól, hogy szőr van rajtam, pláne ott. Azóta szedem le ott is teljesen, nem a divat miatt, egyszerűen én így érzem jól magam.
2020. márc. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Valamilyen szinten divat is lett, mert elsősorban a fiatalabb nők/lányok már egy férfin sem tudják elviselni a mellkasszőrt sem. De a mai 30 feletti korosztály még azt szeretik, ha a férfin van mellkasszőr (legalábbis én eddig csak ilyenekbe botlottam).


A nemi szervek szőrtelenítése sztem higiéniai okból is praktikus. Arról nem is beszélve, hogy az orális tevékenység során sokkal kényelmesebb, ha nem kell szőrt köpködni.

2020. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinem olyan amilyennek akarja, nekem pl szőrös, ha valaki nem azt szereti az leborotválja magának
2020. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Valaki kitalálta, hogy igénytelen (pontosabban: a divatvilág egy kisebb szegmensében meglett a kritikus tömeghez szükséges létszám, aki így gondolta), és később átszivárgott az átlagemberek világába, megszűnt úri hóbortnak lenni, szépen működésbe léptek a szokásos mechanizmusok:

1 Csoportnyomás (azaz semmi kedved hozzá, de kinéznek miatta, lenéznek miatta, stb.)

2 Internalizálás (azaz ha a csapból is ez folyik, egy idő után belső igényeddé válik akkor is, ha pl. nem is látja senki a szőrzeted)

2020. márc. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!