Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi a teendő, ha a férjemnek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha a férjemnek potenciaproblémái vannak?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, megőrülök. Minden tökéletes lenne, mindennél jobban szeretem és ő is nagyon szeret engem, tudom. Járt már orvosnál, szexuálpszichológusnál, nincs szervi baja. Hajlamos magába fojtani a problémáit és szorongani,minden apró hétköznapi feszültség a szexuális teljesítménye rovására megy. Ami további szorongást generál és így továb. Rengeteget beszélgetünk, közel állunk egymáshoz. Ha sikerül megnyugodnia, akkor rendben van. De én már belefáradok, hogy minden szexet hosszas beszélgetés előz meg, érzem, hogy stresszel és ezzel elveszi az én kedvemet. Mindig nekem kell kezdeményezni, és sose tudom, mi lesz a kimenetele. Inkább már hagyom az egészet. Megalázónak érzem, hogy szinte könyörögjek a szexért, meg dolgozzak valamiért, aminek természetesnek kéne lennie. Hiába tudom, hogy szeret, dicsér sokat és érzem, hogy vágyik rám, az önbizalmam megsínyli ezt. A legrosszabb, hogy a frusztrációm miatt kezdek dühös lenni rá, és kezdünk eltávolodni egymástól. Ez így nem házasság. Hiába jó minden, ha nincs szex. Vagy ha van is, maximum orálra hajlandó, amivel végülis kielégülök, de ez nekem az előjáték része, nem szex. Hiányzik az aktus. Ő szereti így "megúszni" a dolgot, mert orgazmusom is van (már ha erre hajlandó egyáltalán), és nem kell teljesítenie. Nem tudom, hogy lehetek ilyen szerencsétlen. Volt pár elcseszett kapcsolatom, amik nem működtek, de a szex sosem volt probléma. Most meg itt vagyok 7 év házasság után, ahol minden szuper, kivéve a szexet. Fogalmam sincs mit csináljak, erre rá fog menni a házasságunk. Már napok óta nem szólok hozzá, ránézni sem bírok, sem hozzáérni. Annyira kínoz már a kielégületlenség és haragszom rá, amiért megfosztott a jó szextől. Neki azt mondtam, fáradt vagyok, ezért nem beszélgetek. Nem sejti, valójában mi a bajom. Ő ellenne így akármeddig, akkor boldog szerintem, ha nem "kell" szexelnie. Tudna valaki segíteni? Van itt olyan férfi, aki hasonló helyzetben volt? Mi segített, ha segített valami? Vagy nők, akik ugyanezt élték át? Jobb lett végül? Megoldódott?
2020. ápr. 19. 10:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
... akkor szeresd így, és majd alakul!
2020. ápr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmilyen szív és érrendszeri gondja akkor próbálja ki a kamagrát.

Vannak minimális mellékhatásai viszont az önbizalmat is helyre lehet vele tenni rendesen.

2020. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, a férjem is hajlamos szorongani minden apróságon, mindent túlparáz, és ez a potenciájára nagyon rossz hatással van. Általában akkor jobb, amikor kicsit kibeszéljük a szorongása okait- akár most a vírus miatti gazdasági összeomlás, akár a jövő lehetőségeinkről van szó, a munkahelyi problémáiról, most nálunk úton a baba, gondolhatod, hogy egy alapból szorongó személyiség ezt hogy kezeli :D De nem az van, hogy akkor én bepróbálkoznék nála, és előtte beszélgetünk egy órát-másfelet, hanem csak úgy, vacsi közben vagy valami, és akkor pár órával később vagy másnap már ő közeledik. Biztatom arra, hogy menjen pszichológushoz, és nem a potenciaproblémával, hanem a szorongás kezelésével, mert nálunk egyértelműen ez a probléma forrása, és szerintem nálatok is itt kéne megfogni a dolgot.

Amikor voltak olyan problémái, hogy megpróbálta magára erőltetni a szexet, és egyszerűen nem volt merevedése, akkor minden erőmmel azon voltam, hogy azt éreztessem vele, ez nem akkora probléma, mint amilyennek gondolja, agyon lett csókolgatva meg ölelgetve, biztosítottam róla, hogy ettől függetlenül is nagyon szeretem és nem fogom emiatt elhagyni. Nem hazudok, volt párszor, hogy elsírtam magam (főleg most a terhességem alatt, ugye nagy pocak meg minden), hogy nem kíván és hogy mennyire rosszul esik ez az egész, de akkor meg ő pátyolgatta a lelkem, és valahogy mindig meg tudtuk beszélni, így legkésőbb pár nap múlva mindig visszaállt a boldog rend. Nem egyszerű, nem jó kicsit sem, de a türelem és a megértés nálunk egész hatékonynak bizonyul.


Egyébként szerintem az nem jó módszer, hogy nem beszélsz vele és haragszol rá, ahelyett, hogy ezt megbeszélnéd vele. Nem fog ettől mágikusan varázsütésre felállni neki mindig, de ha nem is tudja, hogy neked lelkileg ez mennyire megterhelő, akkor tényleg ellesz, mint hal a vízben alkalmankénti orállal. Ennek így semmi értelme, akkor már vesszetek össze rendesen egyszer, adjátok ki magatokból minden dühötöket és feszültségeteket, és beszéljetek át mindent, keressetek valami megoldást, mert különben változni nem fog semmi.

2020. ápr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Sajnos magas a vérnyomása. Ennek is a stressz az oka az orvosok szerint, szervi problémája nincs. Vérnyomás csökkentőt szed.
2020. ápr. 19. 11:43
 15/31 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as! Köszönöm, hogy megosztottad ezt. Nagyon-nagyon hasonló a helyzet. Nálunk is volt kiborulás, veszekedés, vigasztalás, megértés, sok beszélgetés. Ami jó hatással volt a helyzetre. Ami engem most elkeserített, az az, hogy ő akkor sem kezdeményez mostanában, ha egyébként saját bevallása szerint és láthatóan is jól érzi magát. Mintha még mindig félne. Ezek szerint ez soha nem fog magától működni, csak ilyen keservesen. Egyébként én is szorongó vagyok, de a szex pont jót tesz. Vagyis jót tenne.
2020. ápr. 19. 11:52
 16/31 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, ha látszik, hogy szeret, vágyik rám, sokat dicsér, nem tud elmenni mellettem anélkül, hogy hozzám érne, gyakran simogat, fogdos, sokat csókolózunk, akkor mégis miért nem kezdeményez konkrét szexet? Van valakinek ötlete?
2020. ápr. 19. 11:55
 17/31 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, valami végleg elpattant nálam. Ultimátumot adtam a férjemnek, hogy döntsön a nyitott házasság vagy a válás mellett. Sokszor volt már emiatt feszültség, veszekedés, majd úgy éreztem, minden rendben köztünk, közel kerültünk egymáshoz, imádjuk egymást, de a szex mégsem jön helyre. Annyiszor próbáltuk már. Ez végtelenül megalázó a számomra, ebből már nem lesz normális szex soha. Nem tudok így élni tovább. Megszakad a szívem, mert mindennél jobban szeretem és annyira tökéletes lenne minden. Ha arról lenne szó, hogy más az igénye, akkor nem is mentem volna hozzá. Sokáig minden rendben volt, mindkettőnknek kielégítő volt a szexuális életünk. Aztán egy ideje nem akar velem lefeküdni, ha mégis megpróbáljuk, nincs benne köszönet. Még csak el sem mondja, hogy mi az oka. A valódi oka. Mert a stressz nem magyarázat. Máskor is volt stressz, sokkal nagyobb is, mégsem volt gond. Ennek már vége, azt hiszem. Most elrohant itthonról. A karantén alatt gondolom elkerülgetjük egymást, aztán ha vége lesz a járványna, elválunk. Az a legszánalmasabb, hogy a külvilág szemében mi voltunk a tökéletes pár.
2020. ápr. 19. 12:41
 18/31 anonim ***** válasza:
Sajnálom kérdező, hogy ide jutottatok. Azért még remélem, hogy miután végiggondolja a dolgot, a karantén alatt (most úgyse tudtok se elválni, se nyitott kapcsolatban lenni) kicsit észhez tér ő is, és meg tudjátok oldani. Egy ilyen szuper kapcsolatot, amit leírtál, kár lenne emiatt sutba dobni.
2020. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
"döntsön a nyitott házasság vagy a válás mellett" Undorító az az ember aki felhozza a nyitott házasság lehetőségét különben elválik. Te vagy itt az elszenvedő, mégis ő jár jobban ha szétmentek. Azonnal repülnél, ha igazán szeretnéd, fel se merült volna benned az, hogy mással dugasd magad miközben hozzá bújsz be esténként...
2020. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Valójában azt szeretném, ha meggondolná magát és mégis szexelne velem. Szeretem őt, de már nem bírom tovább. Nem is a szex hiánya a legnagyobb baj, az is borzasztó, de ezt a megalázottságot nem bírom már elviselni, hogy nem kellek neki. Tönkreteszi az önbecsülésem, kezdem gyűlölni magam és csúnyának érezni. Ez az, aminek véget akarok vetni. Szeretném még azt érezni, hogy kellek valakinek. De ha tenyleg csúnya vagyok és nem szerethető és soha nem lesz részem többé szexben, ami esélyes, akkor se akarok megalázva élni. Talán mégsem jó kapcsolat az, amiben az ember önbecsülése leépül.
2020. ápr. 19. 13:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!