Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mennyire van értelme a régi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire van értelme a régi sérelmekről beszélni egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mármint olyanról ami mással történt csak nagyon fájt és néha eszedbe jut. Lehet az bármi.
2020. jún. 30. 22:01
 1/6 The Dead and Dreaming ***** válasza:
100%
Tényleges értelme szerintem csak akkor van, ha számodra jobb lesz lelkileg, hogy megosztod vele és megbíztok egymásban.
2020. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a kolléga fent írta, ha lelkileg segít megkönnyebbülni, továbblépni, és ehhez a másik befogadó, akkor tedd meg, beszélj róla. Ez egyértelműen benne van egy kapcsolatban.
2020. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is van értelme! Sokszor megesik, hogy kiderül, a másik nem is sejti, hogy mekkora jelentősége volt-van annak a bizonyos eseménynek. A őszinteség amúgy is talán a legfontosabb kapocs.
2020. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 esetben:

Ha a társa az embernek megértő, odafigyelő, lelkizős is tud lenni, és nem válik idegbeteggé a hallottaktól, valamint, ha ennek valóban lesz, azaz olyan szándéka is van, hogy a történetmondó tanul belőle, és nem követi el ugyanazon hibákat.

2020. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, van. Erősíti a bizalmat és az aktuális párod is tud tanulni belőle, hogy milyen hibát ne kövessen el, mire figyeljen.


Két esetben nincs értelme:


1) Ha még nem tudtad lezárni a múltat. Ha heves indulatokat vált ki belőled. Mert akkor azt fogja a párod érezni, hogy még mindig az exedhez vonzódsz, kötődsz hozzá érzelmileg. Ez meg nem igazán fogja a jelenlegi kapcsolatodat fejleszteni.


2) Ha negatív kontextusban hasonlítod a párod az exeidhez

- te is csak olyan vagy mint az exem;

- az exem ebben vagy abban sokkal jobb volt.

2020. jún. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pasiként én nem szoktam. Az eddigi barátnőimen mindig láttam, hogy nem szeretik, ha exek kerülnek szóba. Ettől függetlenül persze kérdeztek, illetve a jelenlegi is kérdezett exekről, hiszen kíváncsi és próbálok őszintén válaszolni ilyenkor, de nyílván azért tudom mit szeretne hallani.


Az a tapasztalatom, hogy egyébként olyan apróságokon is fent tud akadni egy lány, ami neked teljesen jellegtelen. Szóval végső soron az én tanácsom a többiekkel szemben:


Ha látod rajta, hogy egy-egy válaszod nagyon foglalkoztatja, ingerli, vagy csak sokáig kattog egy apróságon a múltbeli kapcsolataiddal kapcsolatban, akkor érzékenyen kezeld a témát és te magad kevéssé hozd fel az ő, vagy ismerősi körében.


Egyébként viszont, ha bízol benne, hogy támogat és jól fogadja, tényleg szükséged van erre, akkor pedig légy közvetlen vele.


A lány személyisége válogatja persze. Én csak a tapasztalataim írtam le és próbáltam kicsit árnyalni a képet, amit a többiek festettek.

2020. júl. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!